home Interiér Vybíráte nábytek do dětského pokoje a nevíte si rady? Přečtěte si, na co si dát pozor!

Vybíráte nábytek do dětského pokoje a nevíte si rady? Přečtěte si, na co si dát pozor!

Zařizování dětského pokoje je zábava, ale jen do chvíle, než vám dojde, že platí úplně jiná pravidla než v případě ostatních místností. Výsledkem by mělo být barevné království, ve kterém se bude dítko cítit útulně a zároveň mu nebude hrozit žádné nebezpečí při hraní. Alfou a omegou je proto vhodně zvolený nábytek.

Jakmile začnete listovat katalogy, propadnete jedinečným barevným kombinacím a stylovým detailům. Nenechávejte se však unést a nezapomeňte na ryze praktické parametry. A také na to, že nábytek bude v pokojíčku jen na velmi omezenou dobu – dítě velmi rychle roste a jeho potřeby se mění. Zatímco miminka a batolata nepotřebují o moc více než postýlku, skříňku či komodu na oblečení a pár prvních hraček, dětem v předškolním věku přijde vhod prostor na hraní. V případě školáka musí místnost pojmout i psací stůl a více úložných prostorů.

Bezpečnost především

Dětské pokoje mohou vypadat různě, ale přesto by měly mít něco společného – bezpečnost. Takže ještě než začnete vybírat barevnou kombinaci, zaměřte se na to, zda nábytek odpovídá příslušným normám.

Jako ideální materiál se jeví masiv (je zdravotně nezávadný), který je sice dražší, ale na dětech se přece nešetří! Zároveň se zajímejte o to, jaké byly při výrobě použity laky.

Dalšími důležitými kritérii jsou ergonomie a funkčnost – dítko by mělo dosáhnout na poličky, šuplíky by neměly drhnout a rohy musí být dostatečně oblé.

Nevyhovuje vám nabídka? Nechte si dětský nábytek vyrobit na míru

Zkušený truhlář vyrobí stylovou obývací stěnu, domácí barový pult a samozřejmě i nábytek do dětského pokoje. Shledáte-li katalogovou nabídku jako nevyhovující, jednoduše si nechte nábytek vyrobit přesně dle svých specifických požadavků. Velkou výhodou takového řešení je významná úspora místa v pokojíčku – rozměry si zvolíte podle potřeby a využijete i zákoutí, do kterých by se sériově vyráběný nábytek nevešel.

Hodila by se vám inspirace? Podívejte se na zdařilé realizace dětských pokojů na stránkách truhlářství Praha – Marek.

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář