home Bydlení Vybíráte rolety nebo záclony do bytu?

Vybíráte rolety nebo záclony do bytu?

Mezi použitím záclon a rolet je docela velký rozdíl, pokud zvažujete, co z toho použít do vašeho bytu, je vhodné si napřed utřídit, jak které z těchto zastínění funguje a porovnat to s tím, jaké zastínění byste potřebovali.

Záclony

Záclony fungují spíše jako estetický doplněk než důležitý prvek ovlivňující zastínění místnosti. Bývají vyrobeny z jemné propustné látky, nejčastěji světlé barvy (bílá, krémová nebo světle modrá) jsou často dvakrát širší než samotné okno a díky bohatému řasení tak okno opticky zvětšují a prosvětlují místnost. Používají se také pro rozptýlení světla dopadajícího do místnosti a vytvoření optické bariéry v okně – díky záclonám se nebudete cítit všem na očích a ochráníte tak svoje soukromí před zraky zvědavých sousedů. Nejčastější jsou záclony s květinovým nebo krajkovým vzorem, můžete se však setkat i se záclonami beze vzoru. Využijete je zejména u prosvětlenějších prostor jako je kuchyň nebo obývací pokoj.

Látkové rolety

Rolety představují pruh látky, který se stahuje přes okno. Díky otočné hřídeli můžete regulovat, jak moc roletu stáhnete a tedy i kolik světla do místnosti pronikne. Hodnota zastínění se dá také ovlivnit volbou látky, ze které bude roleta vyrobená. Na trhu existují látky s různou mírou propustnosti světla, některé jsou propustné téměř jako záclony, jiné zachycují skoro všechno světlo. Speciálním druhem rolet jsou rolety den a noc, které díky pruhům světlé a tmavé látky umožňují ještě větší regulaci propustnosti pro sluneční paprsky. Látkové rolety jsou k dostání v mnoha designových provedeních, můžete si vybrat z obrovské nabídky různých barevných odstínů i vzorů. Snadno tak roletu sladíte s interiérem místnosti. Rolety použijte do pokojů, kde potřebujete čas od času zajistit zastínění, tedy například do dětského pokoje nebo ložnice.

Od každého něco

Pokud chcete kombinovat záclony a rolety, dejte si pozor, aby se spolu tyto dva prvky esteticky netloukly. Vhodná je například kombinace venkovních rolet a záclon nebo záclon s roletou typu „noc a den“. Není to však dogma, kterým byste se museli do puntíku řídit. Jedná se o váš domov a zásadní je, co se vám líbí a v jakém prostředí se vám bude pohodlně bydlet.

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář