- Reklama -magazín

Zařizujeme kuchyň, čemu věnovat pozornost

Mohlo by Vás zajímat

Kuchyň je vbudována přímo do zdi, její zařízení proto vyžaduje důmyslné naplánování, aby vám sloužila i několik desetiletí. Jak zařídit kuchyň v paneláku nebo jak zařídit kuchyň spojenou s obývacím pokojem? Začněte tím, že si zodpovíte následující otázky.

Kolik času trávíte v kuchyni?

Ráda vaříte a pečete sedm dní v týdnu, nebo svou kuchyni využíváte převážně jen k rychlé snídani? Váš životní styl bude směrodatný při výběru velikosti chladničky i sporáku na vaření. Namísto americké dvoudveřové chladničky pro pět člennou rodinu byste možná více využili barový pult ke čtení novin a pití kávy pro dva. Kuchyně má v první řadě sloužit vám, při jejím výběru se proto řiďte vašim životním stylem.

Kde se budete stravovat?

Jak zařídit malou kuchyni, když do ní potřebujete umístit i jídelní stůl? Kulatý stůl je z praktického hlediska vhodnější do menších kuchyní, ale i hranatý stůl má své výhody: umístěte jej podél stěny, nejlépe pod okno. V případě, že budete potřebovat extra místo k sezení, stačí jej jen odsunout do středu kuchyně. Další možností je nechat si vyrobit sklápěcí stůl na míru od šikovného truhláře. Kreativitě dnes už nic nestojí v cestě!

Jak velký je váš byt?

V menších bytech se někdy do kuchyňské linky začleňuje také pračka. Je to i váš případ? Pokud ano, umístěte ji na její konec.

V menších bytech se někdy do kuchyňské linky začleňuje také pračka. Je to i váš případ? Pokud ano, umístěte ji na její konec. Zařízení malé kuchyně nebude problém, pokud kreativně využijete každé volné místo od podlahy až po strop. Nemá váš byt samostatnou komoru? Nechte si vyrobit vysokou skříň na míru jako součást kuchyňské linky.

Jak zařídit kuchyň podle vašich představ

Při výběru a zařizování vaší dokonalé kuchyně je nepostradatelnou pomocí vizuální 3D model nebo nakreslený plánek kuchyně. Vyzkoušejte co nejvíce možných variací, abyste se ujistili, že váš finální výběr je správný. Pomůžou vám při tom i následující rady.

Podlaha a obklady

Kuchyňská podlaha a obklady na zeď za kuchyňskou linkou by měly být z odolného a snadno omyvatelného materiálu. Omyvatelné tapety či barvy nejsou vhodné na zeď za kuchyňskou linkou, ačkoli vám prodejce bude tvrdit opak. Dřevěná podlaha je efektní v obýváku a v ložnicích, vlhkost v kuchyni by ji však mohla znehodnotit. Zvolte proto dlažbu, dostupnější vinylovou podlahu nebo linoleum, které zažívá svůj návrat. Jak vybrat podlahu pro kuchyň spojenou s obývacím pokojem? Vyberte stejnou podlahu ve dvou rozdílných barvách nebo podlahu v obývacím pokoji oživte kobercem. Tím zaručíte plynulý přechod mezi místnostmi a zároveň jejich funkce vizuálně oddělíte.

Funkčnost a praktičnost

V kuchyni je nejdůležitější dostatek pracovní plochy. Šikovným řešením, jak ušetřit místo na kuchyňské lince, je odkládat menší spotřebiče do zásuvek. Nezapomeňte také využít prostor ve spodní části kuchyňské linky a vyplňte jej zásuvkami pro odkládání menších drobností. Máte v rodině děti? Vyčleňte pro ně zásuvku s dětským příborem, brouskem na nože, barevným prostíráním a jejich oblíbeným hrníčkem na pití. Důležité je, aby na ni dítě lehce dosáhlo a umělo si z ní věci samy vybrat. Zásuvka s povolenými pamlsky a pitím by měla být také v dosahu dětských rukou.

Doplňky do kuchyně – jednotný styl

Jak zařídit kuchyň spojenou s obývacím pokojem tak, aby nepůsobila rušivě? Vyberte si spotřebiče a doplňky od stejných značek, aby spolu ladily stylově, i když budou v jiných barvách. Díky tomuto malému triku bude vaše kuchyně působit uhlazeně a profesionálně.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy