- Reklama -magazín

3 tipy na jarní magnetické dekorace. Ozdobte si byt

Mohlo by Vás zajímat

Vyzdobte si byt jarními magnetickými dekoracemi ze dřeva, korkových špuntů i barevných pivních zátek. Magnetky přicvakněte na magnetickou nástěnku, ledničku radiátor nebo plechové květináče. Inspirujte se tipy v článku.

1) Vázičky na sukulenty z korkových špuntů

Pijete-li rádi víno nebo šampaňské, nasbírejte pár korkových špuntů a vyrobte si na Velikonoce nebo jarní dny pěkné vázičky na sukulenty. Jak na to?

Kromě korkových špuntů si na tvorbu velikonoční dekorace pořiďte neodymový magnet a sukulentní rostlinky.

Korkové špunty vydlabejte ostrým nožem a pomocí tavné pistole přilepte ke špuntu neodymový kotoučový magnet. Potom špunty naplňte hlínou a zasaďte do nich malé sukulenty. Hotové mini vázičky nacvakněte na lednici nebo na jiný feromagnetický povrch. Ozvláštníte tak místnost přírodním prvkem.

2) Barevné zátky od piva jako magnetka na lednici

Vyrobte si na jaře pestré magnetky z pivních zátek. Na výrobu jarní dekorace budete potřebovat feritový magnet. Zátku odmastěte lihem nebo odlakovačem na nehty. Natřete je alespoň 2 vrstvami bílého laku na nehty, bude sloužit jako základová barva. Lak nechte zaschnout.

Pak zátky přetřete vrstvou barevného laku na nehty. Po zaschnutí namalujte na zátku tečky, proužky či jiné ornamenty dle své fantazie. Barva by měla být kontrastní k podkladové. Až bude poslední vrstva suchá, naneste závěrečnou vrstvu čirého laku na nehty pro extra lesk.

Do vnitřní strany zátky přilepte tavicí pistolí nebo vteřinovým lepidlem feritový magnet. Magnet musí zátku přesahovat, jinak nepůjde přicvaknout k povrchu.

3) Přírodní magnetky ze dřeva na nástěnku

Najděte na procházce lesem spadlou větev a vyrobte si voňavé dřevěné magnetky. Větev by měla mít průměr asi 4 cm a být z měkkého dřeva, aby vám šla snadno řezat. Smrkové nebo březové dřevo je ideální.

Větev pilkou nařežte na 5mm plátky a jemně obruste brusným papírem.

Černým fixem nakreslete na přední stranu dřevěných plátků lesní motivy – zvířátka a stromy. Rovněž je můžete natřít zářivými akrylovými barvami.

Po zaschnutí barvy a fixu dřívka přetřete bezbarvým lakem pro lesk a delší životnost. Nakonec vlepte na zadní stranu neodymové magnety a přírodní magnetka je na světě.

Omrkněte další tipy na magnetické dekorace do bytu. Ať vám vlastnoručně vyrobené magnetky

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy