- Reklama -magazín

6 důvodů, proč si na svatbu vybrat dokumentárního svatebního fotografa

Mohlo by Vás zajímat

Již přes deset let pracuji jako profesionální svatební fotograf. Dokumentární svatební fotografie je můj absolutně nejoblíbenější typ svatební fotografie. Zde je šest důvodů, proč si pro svůj svatební den vybrat dokumentárního fotografa. Možná vás tyto důvody inspirují a místo klasického fotografa a přestylizovaných fotografií si také vyberete na svatbu dokumentárního nebo reportážního svatebního fotografa. Svatební fotograf a jeho výběr je totiž nedílnou součástí každé svatby.

1. Vzpomínky

Mým cílem, jakožto svatebního fotografa, je přenést vás zpět do vašeho svatebního dne s každou fotografií, kterou pořídím. Zachytit pocity, emoce a spontánnost vašeho svatebního dne. Kouzelné vzpomínky, které přetrvají celý život a které vám vyvolají úsměv na tváři ještě za mnoho a mnoho let.

2. Skutečně vy

Dokumentární svatební fotografie je o zachycení přirozeného průběhu vašeho svatebního dne. Vaši upřímnou reakci na události dne a váš přirozený úsměv a nadšení. Jste to autenticky vy a váš svatební den. Nic falešného. Nic přestylizovaného.

3. Trapné pózování

Pro nevěsty a ženichy, kteří se děsí představy hodin a hodin postávání ve falešných pózách, je dokumentární svatební fotografie ideální volbou. Ani nebudete vědět, že váš svatební fotograf pořizuje snímky, zatímco se váš svatební den odehrává. Vyhněte se všem těm rozpakům a užijte si svůj svatební den s vědomím, že vaše svatební fotografie budou plné opravdových emocí.

4. Překvapivé svatební fotografie

S dokumentární svatební fotografií uvidíte okamžiky z vašeho dne, u kterých jste ani nebyli. Příjezd vašich svatebních hostů. Přátelé, kteří si společně připíjejí kvalitní rum Appleton na vaší hostině. Vaše babička poslouchající proslovy se slzou v oku nebo děti, které dávají razítko na svatební strom hostů. Úkolem dokumentárních svatebních fotografů je zachycovat tyto okamžiky během celého svatebního dne.

5. To nejlepší z obou světů

Většina svatebních párů potřebuje ve svůj svatební den pořídit fotografie ve stylu tradičních portrétů. Dokumentární svatební fotograf bude schopen pořídit tyto klasické snímky a poté přejít zpět k zachycení přirozeného dění během dne, takže získáte to nejlepší z obou světů – jak stylizované portréty, tak perfektní reportáž svatebního dne.

6. Přirozená krása

Některé z nejlepších fotografií hostů jsem pořídil, když byli sami sebou a užívali si chvíle veselí na svatbě. Lidé mají tendenci přejít do „sýrového“ režimu, když se před ně postaví fotoaparát. Mít dokumentárního fotografa umožňuje zachytit vaše přátele a rodinu přirozeně a tento typ fotografií vypadá vždy nejúžasněji!Alternativní, kreativní, svérázný, reportážní, dokumentární svatební fotograf?Tolik mých nevěst a ženichů ke mně přichází ohromených a zmatených! Slyšeli své přátele a rodinu, kteří se ženili a vdávali, mluvit o svatební fotografii a svatebních fotografech. V současné době se používá tolik slov k popisu svatební fotografie a toho, co dělá skvělého svatebního fotografa opravdu skvělým fotografem.

Slova jako reportáž, alternativní svatební fotografie, dokumentární fotografie a kreativní fotograf mohou u nevěsty a ženicha, kteří si chtějí objednat toho správného svatebního fotografa pro svůj svatební den, vyvolat takovou malou paniku. Co ale všechna tato slova znamenají?!

Dovolte mi, abych vám to vysvětlil, protože jsem alternativní, kreativní, reportážní a dokumentární svatební fotograf!

Pracuji s nevěstami a ženichy v jejich svatební den způsobem, který jim umožní UŽÍT si svůj den. To je pro mě stoprocentně to nejdůležitější. Nechcete přece trávit hodiny pózováním při focení a předstíráním okamžiků, které se nikdy reálně nestaly. Nechávám den volně plynout a zachycuji kouzelné okamžiky vašeho svatebního dne tak, jak se dějí.

Jsem tu proto, abych vytvořil svatební fotografie, které budou vyprávět příběh vašeho dne. Od ranního vzrušení, popíjení kvalitní kávy a oslav až po párty na tanečním parketu po půlnoci! Jsem tam v pozadí a dokumentuju váš krásný den.

Svatební fotografie se odklonila od pózovaných fotografií a vymyšlených „momentek“. Samozřejmě pořídím také tradiční rodinné fotografie, které jsou důležité, ale mým hlavním cílem je umožnit vám, abyste si svůj den užili nerušeně a bez dlouhých hodin pózování.Zachycené okamžiky svatebního dne

Vždycky žádám své nevěsty a ženichy, aby se se mnou na 20 minut vytratili a užili si spolu výjimečné chvíle v romantickém prostředí. Svatební dny po všech těch měsících a letech plánování utíkají tak rychle. Proto své páry ve svatební den povzbuzuji, aby si udělali chvilku pro sebe. Popovídat si o všem, co se během dne událo, a vychutnat si společně oslavnou sklenku šampaňského. I tak může probíhat portrétní fotografování na svatbě.

Mám jedno pravidlo! Aby úplně zapomněli, že tam jsem, a aby zapomněli na fotoaparát. Prostě si užívejte společné chvíle. Je to tak výjimečný den a z těchto okamžiků vznikají ty nejkrásnější fotografie, které si budete navždy uchovávat.

Moje svatební páry jsou všechny tak odlišné. Někteří sní o pohádkovém zámku pro princezny, jiní chtějí uspořádat večírek ve stodole. Každý svatební den je jiný, a tak to má být.

Nejdůležitější je, aby si všichni svatebčané svůj den užili a aby jejich svatební okamžiky byly zachyceny na dokonalých snímcích. Smích i slzy, nervy i vzrušení. To vše dohromady tvoří nejlepší den vašeho života a mým úkolem je tyto okamžiky pro vás zachytit.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy