- Reklama -magazín

Anhydritová litá podlaha? Nejlepší volba

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Pokud zvažujete podlahové topení (například elektrické podlahové topení), určitě řešíte dilema, zda toto topení zalít anhydritem, nebo zabetonovat klasickým potěrem. Můžete použít obojí způsob – jak suchý potěr, tak litý anhydrit. Pro lité podlahy z anhydridu mluví tyto přednosti: litý anhydrit má vyšší pevnost, je u něj prokázána lepší tepelná vodivost a také je tu samozřejmě lepší rovinatost. Jakmile se tedy pro určitý typ podlahy rozhodnete, nechte si udělat cenovou nabídku. Pro představu si prohlédněte webovou stránku anhydritové podlahy ceník. Dobrou zprávou je, že pro rok 2019 se předpokládá, že cena anhydridových podlah bude stejná jako v roce 2018 (lité podlahy ceník).

Podle čeho se liší ceny betonových podlah?

Ceny betonových podlah se liší podle množství, lokality a technologie. Pokud vás zajímá cena lité betonové podlahy z anhydridu, prohlédněte si anhydridové podlahy ceník a následně vyplňte formulář s názvem Zhotovení anhydritové podlahy na připravený podklad – nezávazná kalkulace.

A co to vlastně anhydrit, který se používá na výrobu anhydritových podlah je? Jedná se o anhydrid (pojivo), vyrobené z energosádrovce, což je produkt získaný při odsiřování uhelných elektráren. Jedná se o termický anhydrit CaSO4, který vznikl z energosádrovce, jež prošel složitým procesem vypalování. Mezi další zdroje anhydridu patří přírodní anhydrit, který je ale na výrobu anhydritových podlah nepoužitelný. Anhydrit vzniká také jako vedlejší produkt při výrobě kyseliny, což je však pro jeho výrobu velmi nákladné.

Projděte si modelovou kalkulaci

Pokud jde o realizacibetonových litých podlah (anhydritová litá podlaha, cementová litá podlaha), vždy se cena těchto litých podlah skládá ze tří položek: materiál, čerpání, vlastní montáž. V tabulce na příslušné internetové stránce najdete lité podlahy ceník, je v něm uvedena anhydritová litá podlaha a cementová litá podlaha. Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH. Prohlédnout si můžete také modelovou kalkulaci, abyste získali alespoň přibližnou představu, na kolik vás taková litá podlaha může reálně přijít.

LivingHome on Facebook

5 KOMENTÁŘE

  1. Proměňte vaší zahradu na oázu klidu. Bazén na léto, zahradní technika pro boj proti plevelu, zahradní nábytek na posezení s přáteli. Vše za skvělé ceny.

Diskuze je uzavřena.

Nejnovější příběhy