home Služby Jak vybrat cestovní postýlku

Jak vybrat cestovní postýlku

S příchodem potomka přichází i několik starostí, mezi které patří například i přizpůsobení vašeho dosavadního životního stylu. Nemusíte se však vzdát všeho, jestli jste před narozením potomka s partnerem hodně cestovali, stačí vám si s sebou na cestu přibalit i cestovní postýlku. Kdy se vlastně vyplatí po cestovní postýlce sáhnout? A na co se při výběru zaměřit?

Výhody cestovních postýlek

Jak už jistě vyplývá z názvu, cestovní postýlky jsou vhodné na jakékoliv cesty mimo domov. Může se jednat o cestu k moři, na chatu k přátelům nebo třeba na odpoledne za prarodiči. Vaše dítě tak vždy bude mít známé bezpečné prostředí, kde bude spát, a vy nebudete muset řešit, kam ho uložit. Navíc, cestovní postýlka je skladná, proto když ji zrovna nebudete potřebovat, snadno ji složíte na půdu nebo do skříně, kde nebude zbytečně zabírat místo. Cestovní postýlky ovšem mají i několik nevýhod, mezi které patří často obyčejná molitanová matrace a nemožnost nastavit její výšku, budete se tedy muset do postýlky ke svému dítku ohýbat. Z tohoto důvodu se cestovní postýlky opravdu hodí spíše jen na cestování mimo domov.

Zásady správného výběru

Při vybírání cestovní postýlky se řiďte hlavně praktickou stránkou věci. Zaměřte se na to, aby byla postýlka dobře přenosná a lehká, abyste s ní dokázala manipulovat bez pomoci dalších lidí. Už při koupi si zkuste, jestli se postýlka snadno rozkládá a skládá a jak dobře se s ní dá manipulovat. Materiál cestovní postýlky by mělo být možné snadno očistit, s malými dětmi je téměř nemožné se vyhnout sem tam nějakému tomu ušpinění. Proto jsou vhodné postýlky, které se dají otřít hadříkem či přímo omýt. Někdy je dokonce možné látku i úplně odepnout a vyprat v pračce. A jak by měla postýlka vypadat? Vzhled je spíše druhotnou záležitostí. Bude se vám však hodit, pokud bude mít postýlka na boku alespoň někde průhlednou síťku. Děti milují, když mohou pozorovat svět kolem sebe, dokáží se tak zabavit na nějakou dobu samy a vy navíc snadno budete moci svou ratolest zkontrolovat.

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář