- Reklama -magazín

Bez správné židle nebudete mít v pořádku záda, zvláště pokud hodně pracujete

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Deset a více hodin denně v kanceláři? To je obrovský nápor nejen na psychiku, ale také na kostru a svalstvo. Rozhodně nešetřete, protože investice se vám do budoucna vrátí v lepším pracovním výkonu i zdraví. Promyslete si tedy pár základních věcí a je jisté, že rozhodně nevyberete nijak špatně…

Pokud je židle nastavitelná, tím lépe – využijete ji v různých polohách, pocit tu rozhoduje

Kancelářské židle se od kancelářských křesel liší tím, že se dají nastavit. Hodí se tak samozřejmě i pro dlouhodobé sezení, třeba několik hodin při práci na novém webu nebo copywritingu. Pokud pracujete víc než osm hodin, je potřeba opěrka hlavy a modelem s kvalitní ergonomií rozhodně nic nezkazíte. Berte ohled i na podlahu, protože když je hodně tvrdá, využijete spíš měkká kolečka, pro koberec se hodí kolečka o něco tvrdší. Jde o to, že se pak budete o poznání snadněji pohybovat. Pokud budete sdílet židli ještě s nějakými dalšími kolegy z kanceláře, tak by měla být nastavitelná co možná nejvíc.

Nezapomeňte také, že síťovina nebo látka je určitě vhodný materiál, když budete na kancelářské židli sedět doslova a do písmene celý den. Naproti tomu kůže sice vypadá hezky, ale na několikahodinové sezení u notebooku je naprosto nevhodná. Jistě, sice je její čištění relativně snadné, ale vaše záda prostě nebudou dýchat. Prodyšnost oceníte hlavně v letních vedrech, hodně se vám pak uleví.

Nebojte se také trochu více investovat, tady totiž není žádný důvod nějak šetřit – spíš naopak – vaše záda vám tento nebo příští rok opravdu poděkují. A nejen záda, třeba bolesti za krkem odstraní kvalitní podhlavník. Kancelářské židle jsou tu prostě od toho, aby vám pomohly eliminovat problémy spojené s neustálou prací v kanceláři.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy