home Bydlení, Design, Interiér Chováte kočku? Jak pro ni upravit interiér?

Chováte kočku? Jak pro ni upravit interiér?

Patříte k zapřisáhlým kočkomilům, kteří si neumí život bez svého čtyřnohého miláčka představit? V tom případě často narážíte na různá úskalí, jaká život s kočkami přináší. Chcete-li vytvořit své kočce útulný domov, je třeba pro ni náležitě upravit interiér. Nevíte, jak na to? Máme pro vás pár osvědčených tipů, jež vaše kočka jistě ocení.

Najděte jí dost míst pro odpočinek a lenošení

Kočka je velký požitkář holdující výškám, což je třeba zohlednit při výběru pelíšku a jeho umístění. Počítejte rovněž s tím, že váš mazlíček rád mění místa pro lenošení. S jedním pelíškem si tedy nevystačíte. Ideální je pořídit jí tzv. kočičí strom s odkrytými plošinami i soukromí poskytujícími domky. Zde si kočka zalenoší podle svého gusta. Jako doplněk můžete místa k odpočinku obohatit o krytý proutěný pelíšek na spaní a nekryté odpočívadlo zavěsitelné na topení.

Obstarejte pro ni jedlé rostliny

Velmi důležitou součástí vaší domácnosti by měly být rostliny, které může kočka okusovat. Jde o chování, k němuž se vaše micka uchyluje v případě zažívacích potíží. Mezi pro kočky nezávadné rostliny patří kupříkladu šáchor, zelenec chocholatý, kozlík lékařský nebo šanta kočičí.

Dopřejte jí dostatek hraček a škrabadlo

Kočky potřebují dostatek zábavy, jinak začnou demolovat bytové zařízení. Nezbytnou součástí vašeho příbytku tedy musí být hrací koutek s množstvím hraček. Když nejste doma, vyhraje si vaše micka např. s plyšovou myškou zavěšenou na dveřích, interaktivní hračkou naplněnou pamlsky nebo chrastícím míčkem. Skvěle ji zabaví také škrabadlo, o něž si obrušuje drápky. Dalším oblíbeným zdrojem zábavy jsou kočičí tunely a prolézačky. Rozhodně však nestačí ponechat kočku hrát si jen samotnou. Je třeba se do hry s ní také zapojit (aspoň na 20 minut denně). Pro tento účel se hodí třeba laserové ukazovátko nebo škádlítko s peříčky.

Zajistěte pro ni soukromí na kočičí toaletě

Jelikož kočičí mazlíčky nevenčíme jako psy, takže potřebují mít doma svou toaletu. Pro jednu kočku pořiďte raději dva záchody, každý umístěte na klidné místo. Vhodná je např. předsíň či koupelna. Kočka potřebuje při vyměšování soukromí. Z estetického i praktického hlediska je vhodnější zvolit krytý záchod, ale kočce samotné to bývá jedno.

 

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář