- Reklama -magazín

Bezpečnost především! Ale jak ji zajistit v bytovém domě?

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Odemčené vstupní dveře jsou pozvánkou pro každého, kdo v bytovém domě nemá co pohledávat. Pokud pravidelně řešíte nepříjemné situace, kdy se ve společných prostorách domu pohybují podezřelé osoby, měli byste tomu učinit přítrž dříve, než bude pozdě. Zloději, vandalové, násilníci a narkomani nejsou fiktivní sortou lidí v kriminálních seriálech, ale reálnou hrozbou. Jediné skutečně efektivní řešení spočívá v důkladném zabezpečení vstupních dveří. Jaké jsou vaše možnosti?

Bezpečnostní dveře jsou základ

Proč by si měl zloděj lámat hlavu se vstupem, když může do domu vejít stejnou cestou jako vy? Proto byste měli zvážit pořízení kvalitních bezpečnostních dveří s odolným kováním. Ani to však bohužel nemusí situaci vyřešit, neboť neovlivníte, aby ostatní obyvatelé nenechávali dveře dokořán.

Vzhledem k vytížení vchodových dveří je pravděpodobné, že je někdo zapomene zamknout. I tento nešvar lze poměrně snadno vyřešit pořízením tzv. panikového kování se samozamykacím zámkem. Díky panikovému kování navíc povýšíte vchodové dveře na únikový východ. Systém funguje následujícím způsobem:

Dveře se musí z venkovní strany odemykat, ale zevnitř je lze kdykoliv otevřít. Navíc se po uzavření automaticky uzamknou. Dojde-li k nestandardní situaci (např. k požáru), kdy se obyvatelé musí neprodleně evakuovat, nemusí se zdržovat odemykáním.

Nahraďte klíče čipovým otevíráním

Klasický zámek na klíč je přežitek. Pravděpodobně několikrát do roka řešíte ztrátu klíče některého z nájemníků, což v praxi znamená nejen výměnu zámku, ale také nutnost přidělání dalších klíčů pro všechny ostatní nájemníky. Taková situace se může opakovat i několikrát do roka. Přitom lze klíče nahradit přístupovým systémem na čipovou kartu.

Přístupový systém nabízí snadné ovládání, na které si okamžitě zvyknou i starší a technicky méně zdatné osoby. Stačí přiložit kartu ke snímači a dveře se odemknout. Správa je jednoduchá – přidávání nových uživatelů / čipů a stejně tak i výmaz dat jsou otázkou několika kliknutí v přehledné administraci.

Nesporná výhoda čipové karty spočívá v tom, že oproti klíčům není možné čip duplikovat. V případě ztráty stačí z databáze konkrétní čip, nechat vyrobit nový a do jednoduše jí přiřadit do systému.

Otevírání dveří mobilním telefonem

Čipy nejsou jedinou možností otevírání dveří – atraktivní je také otevírání prostřednictvím mobilních telefonů s NFC či Bluetooth technologií. Nechcete-li se starat o další věc – čip, zvolte přístupový systém umožňující právě tento způsob identifikace. Mobilní telefon má většina lidí vždy po ruce. Stačí ho vytáhnout, přiložit ke čtečce a dveře se odemknou.

Zvažte instalaci kamerového systému

Chcete-li mít perfektní přehled o dění ve společných prostorách bytového domu, neváhejte s instalací kamerového sytému (CCTV). Přítomnost kamer odradí většinu potenciálních pachatelů a v případě potřeby využijete záznam k identifikaci.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy