home Bydlení, Zahrada, Zboží Jak vybrat trampolínu na zahradu?

Jak vybrat trampolínu na zahradu?

Trampolíny, na kterých se “vyřádí” děti i dospělí, tak přesně takové si můžete pořídit i domů. Věřte, že to bude zábava pro celou rodinu. Trampolíny jsou velmi oblíbené a přinesou Vám dostatek pohybu přímo u Vás doma. Trampolíny lze zakoupit v různých velikostech a rovněž s nějakým tím vybavením, jako mohou být například ochranné sítě.

Trampolíny pro děti? Jedině s ochranou sítí

Co si budeme povídat, trampolínu zřejmě nejvíce budou využívat ti nejmenší členové Vaší domácnosti. Abyste se nemuseli obávat zbytečných úrazů a pádů myslí výrobci trampolín i na ochranné prvky. Trampolíny se sítí se cenově extrémně neliší – viz. rozpětí cen trampolín na slevovém portále Slewik. Jde zkrátka o investici, která se vyplatí.

Jak vybrat trampolínu?

Výběr trampolíny není náročný, ale nejdříve si rozmyslete, jak velkou trampolínu chcete pořídit a kolik finančních prostředků do ní můžete investovat. Od těchto dvou kritérií se odvíjí další možnosti výběru. Trampolína pro děti či pro dospělé? I tuto otázku je dobré si položit. Každá trampolína má určitou nosnost, kterou se kvůli konstrukci nevyplácí překračovat. Větší trampolíny mají ve většině případů nosnost okolo 100 kg, ale dají se zakoupit i takové, které mají nosnost mnohem vyšší. S nosností jde v ruku v ruce i konstrukce. Zajímat by nás měla z toho důvodu, aby byla trampolína bezpečná a stabilní. Pokud se poohlížíte po trampolíně s robustnější konstrukcí počítejte i s vyšší cenou. Nosné nohy trampolíny jsou ve většině případů umístěny v počtu 3 – 6, záleží vždy na konkrétním výrobku a výrobci. Čím více nohou, tím bude trampolína stabilnější a váha se rozloží.

Bezpečnost na prvním místě

Kvalitní trampolína by měla mít bezpečností prvky, jako jsou například nejrůznější kryty pružin apod. Dále i nějaké kotvící prvky, aby byla zaručena její stabilita a dalo se tak předejít nechtěnému úrazu. U větších trampolín je snad již samozřejmostí ochranná síť, která je pevně přidělána k základní konstrukci a dá se zapnout. Použitý materiál při výrobě konstrukce by měl při výběru vhodné trampolíny hrát také svou roli. Myslete na to, že plastové části nemusí mít dlouhou životnost a mohou třeba i prasknout. Ideální proto je vybírat takové trampolíny, které mají konstrukci vyrobenou z kvalitních a především odolných kovů.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář