- Reklama -magazín

Botník jako praktický úložný systém i elegantní kus nábytku

Mohlo by Vás zajímat

Boty, kam se podíváš, to bývá běžná realita většiny předsíní či vstupních hal našich bytů a domů. V dnešní době má snad každý několik párů bot na každou část sezóny, a když se znásobí počtem členů domácnosti, dostáváme se často na čísla, která by si s menším krámkem s obuví nezadala. Dávat boty do skříně či klasických polic není příliš praktické. Boty musíme ukládat za sebe či na sebe, díky čemu o nich nemáme přehled a navíc se mohou o sebe snadno zašpinit. A právě z těchto a jistě i mnohých jiných důvodů, existuje chytrá záležitost zvaná botník. Ovšem není botník, jako botník…

Jak vybrat botník

Botník sice není v rámci zařizování domácnosti nejnákladnější položkou, ale i on si zaslouží trochu přemýšlení, než vybereme ten správný. Podívejte se na svou kolekci obuvi, klidně neváhejte dát je všechny na hromadu a pěkně je spočítejte. Pak je rozdělte na ty, které právě všichni členové vaší domácnosti využívají a dále pak na ty, které nosíte jindy v roce (například v zimě, v létě apod.) Tu část obuvi, kterou obouváte aktuálně, také spočítejte. Pokud jste tak učinili, zjistili jste právě, na kolik bot potřebujte nějaké místo, kde mohou být klidně v krabicích, tedy například skříň a na kolik párů obuvi by se vám hodil právě botník. Tedy místo, kde budete mít boty pěkně přehledně a dobře přístupné.

Dále se zaměřte na typ obuvi, kterých máte nejvíce. Například ženy nosí v zimě často vysoké kozačky, pro ty se většina botníků nehodí, nevejdou se do něj. Je tedy potřeba myslet na to, že tento typ bot bude muset někde v předsíni mít v zimě také své místo. Většinu běžných typů obuvi, jako tenisky, sandále, polobotky, baleríny apod. se do botníků s přehledem vejde a pak už je jen na vás, jaký botník vám vyhovuje a do vaší předsíně se dobře vejde.

Vyklápěcí versus klasický

Pokud máte v předsíni spíše málo místa, bude pro vás vhodnou volbou botník vyklápěcí. Zabere velmi málo místa, co se hloubky týká a dokáže pojmout i větší množství obuvi. Máte-li velkoryseji pojatou předsíň či halu, můžete zvolit i hluboké botníky, například takové, které mají zásuvky a v nich se boty ukládají za sebou. Další variantou jsou botníky v podobě lavičky, na níž si můžete při obouvání sednout a do polic v ní lze boty rovněž uložit. Větší předsíně si pak mohou dovolit kombinaci variant přesně dle toho, jak moc bot vaše rodina má a potřebuje mít při ruce.

Široká nabídka

Nabídka botníků a jiných úložných prostor na obuv je opravdu široká. Nemusíte se bát, že byste nesehnali ten pravý pro vás. Nakoupit je můžete i přes internet, například e-shop Mobelix má v nabídce hned několik cenově dostupných variant, ze kterých si vybere skutečně každý, ale i v kamenných prodejnách výrobců či distributorů nábytku budete mít rozhodně z čeho vybírat.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy