- Reklama -magazín

Byty k pronájmu Praha – jak postupovat při výběru?

Mohlo by Vás zajímat

Rádi byste měli přehled o tom, jaké byty k pronájmu Praha nabízí? V současné době ceny nemovitostí stoupají vzhůru. Zvláště ve větších městech jako je Praha se tak mnohdy můžete setkat s cenou, která dosahuje poměrně vysoké hodnoty. Jak při výběru nemovitosti postupovat a na co si dát pozor?

více v článku...

Lokalita hraje roli

Při výběru nemovitosti pro vás často bude rozhodující právě lokalita. Vždy se snažte řídit svými vlastními preferencemi a zvažte, zda je z daného místa dobrá dostupnost do práce nebo školy. Rovněž se informujte o občanské vybavenosti nebo nejbližší přírodě. Realitní kanceláře v současné době zaznamenávají velký zájem o nemovitosti sídlící na Žižkově nebo Karlíně, kde vznikla řada zajímavých developerských projektů.

Pozadu nezůstávají ani další městské části. Velmi oblíbená je Praha 9 a Praha 10. Na vysokých příčkách z hlediska oblíbenosti vybrané čtvrti se přitom dlouhodobě drží i Praha 5 a Praha 4.

Luxus nebo klasika

Dalším důležitým faktorem při výběru bydlení jsou vaše osobní preference na vybavenost bytu. V poslední době se totiž například staly hitem byty v centru města s prostornými místnostmi a terasou. Často takové najdeme v nejrůznějších bytových komplexech, nevýhodu zde však symbolizuje vyšší cena.

Druhou možností je klasika. Bydlet můžete v panelákovém bytě nebo třeba v části rodinného domu. U těchto bytů je cena za pronájem obvykle nižší. Vždy se však snažte informovat o tom, jak je to se zateplením budovy a zda okna dobře těsní. I díky takové drobnosti se totiž může stát, že se dostanete do vysokých nedoplatků za energie.

Více o tom, proč se vyplatí si zálohy na energie hlídat, se dočtete ZDE.

Byty k pronájmu Praha – kde hledat?

Rozhodli jste se pro pronájem bytu v Praze a nyní přemýšlíte nad tím, kde jej vlastně najít? Možností máte hned několik. Rozhodně lze doporučit je vzájemně kombinovat, protože u bytů více než kde jinde platí, že dobré nabídky jsou pryč opravdu rychle.

Využijte počítač

Na internetu najdete spoustu serverů, které seskupují jednotlivé nabídky na bydlení. Rozhodně lze tedy doporučit se na podobné webové stránky dívat. A nestačí jen občas. Nejlépe uděláte, pokud si vybrané weby prohlédnete hned několikrát denně, jakmile zrovna budete mít volno. Pokud vás přitom nějaká nabídka osloví, neváhejte a ihned se obraťte na kontaktní osobu. Snažte se si prohlídku bytu domluvit co nejdříve, protože vždy vás může někdo předběhnout.

Zeptejte se známých

Obraťte se na svoji rodinu, přátele a známé a zkuste se jich zeptat, zda v současné době neví o volném bytu k pronájmu. Budete se divit, jak rychle můžete mít vystaráno. Zeptejte se kolegů v práci či známých při návštěvě a uvidíte, že tímto krokem rozhodně neprohloupíte. Navíc se díky tomu třeba obejdete bez zbytečných provizí pro realitní kanceláře.

Vydejte se do ulic

Posledním tipem je vyrazit do ulic na vlastní pěst. Vyhlídněte si lokalitu, ve které byste nejraději bydleli a běžte se projít. Někdy mohou nabídky na pronájem viset i přímo na dveřích vybraného objektu. Nebo můžete aktivitu vynaložit vy a vyrobit si lístečky s informací, že právě hledáte byt k pronájmu. Nezapomeňte zde uvést i kontakt a následně již jen čekejte, až se vám někdo ozve.

Vybavení levně a stylově

V případě, že nemáte peněž nazbyt, budete rozhodně volit takové vybavení, které je levné a zároveň i pěkně vypadá. Pokud se vám nechce utrácet horentní sumy, máte hned několik možností.

Určitě se opět obraťte na svoji rodinu nebo známé. Buď vám mohou něco zdarma věnovat nebo vám prodat vybavení doslova za hubičku. Alternativu k tomuto kroku poté symbolizuje bazar, kde mnohdy seženete pěkné funkční kousky třeba jen za odvoz. A v neposlední řadě si vybavení můžete i sami vyrobit, pokud jste alespoň trochu zruční. Znáte třeba nábytek z palet? Pro inspiraci si přečtěte TENTO článek.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy