- Reklama -magazín

Pracovní obuv jako základ každé profese

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Ať už pracujete v chemické laboratoři nebo jste se vydali na dráhu montážníka, jistě při každodenní práci oceníte kvalitní pracovní obuv. Právě boty jsou tím, po čem každý den sáhnete a v čem strávíte velkou většinu dne. Měly by vám proto dopřát dostatečný komfort, a navíc vás i ochránit před možným pracovním úrazem.

Nepodceňte výběr

Výběr pracovní obuvi rozhodně nepatří mezi ty snadné. Právě boty by vám totiž měly stoprocentně sedět a neměly byste pociťovat žádné nepříjemné tlačení. Dbejte proto na to, aby velikost skutečně odpovídala rozměrům vašeho chodidla. Pokud máte tu možnost, vyplatí se nejprve obuv vyzkoušet. Zkuste se v ní projít a mít ji chvíli na nohou. Pokud ucítíte nějaké nepohodlí, zřejmě se nejedná o vhodného kandidáta na vhodnou pracovní obuv.

Stará se o zajištění pracovní obuvi váš zaměstnavatel? V TOMTO článku najdete, jak to chodí s ochrannými pracovními pomůckami v některých firmách.

V případě, že budete boty objednávat z internetu, vždy se řiďte velikostní tabulkou. U obuvi je rozhodující délka stélky. K tomu vám nejlépe poslouží jednoduchý postup. Stoupněte si chodidlem na papír a udělejte na něm dvě značky. Jednu podle toho, kde končí váš palec a druhou podle toho, kde končí pata. Následně s pomocí metru změřte vzdálenost mezi těmito body a máte jistotu, že znáte ten správný rozměr.

Pracovní obuv se speciální funkcí

Některé profese si žádají specifickou obuv. Pokud je vaším denním šálkem kávy práce v nebezpečném terénu nebo podmínkách, vždy na to při výběru pracovní obuvi pamatujte. V současné době totiž na trhu seženete obrovské množství modelů, které vám splní požadovanou funkci.

Pozor na vhodnou pracovní obuv by si měl dávat každý, včetně například řidičů kamionů či jiných vozidel. ZDE si můžete přečíst, co se stane, když si takový pracovník zvolí špatně.

Voděodolná obuv

Pracujete často v terénu, kde přicházíte do kontaktu s vodním živlem? Abyste předešli zbytečně promáčeným a promrznutým nohám, vsaďte na obuv s voděodolnou ochranou. Ta je vyrobena ze speciální látky, která nepropouští vlhkost. Naprostou ochranu před vodou vám poté poskytnou holínky, které jistě všichni dobře znáte. Právě ty se skvěle hodí pro práci venku, například v zemědělství.

Antistatická pracovní obuv

V případě, že pracujete s elektřinou, sáhněte po antistatické pracovní obuvi. S touto bezpečnostní obuví se často setkáte ve formě speciálních polobotek ze syntetického materiálu. Popisované modely bývají vybaveny speciální ocelovou tužinkou, která vás uchrání před zraněním z pádu těžkého předmětu.

Obuv do vysokých nebo nízkých teplot

Rádi byste při své práci udrželi stabilní tělesnou teplotu? Ať už vykonáváte svoji profesi při extrémně vysokých nebo naopak nízkých teplotách, existuje pro vás řešení. Tím je speciální obuv obohacena o patřičné vlastnosti. V případě obuvi do nízkých teplot se dočkáte perfektního zateplení. Vždy se přitom informujte o tom, do jaké maximální teploty jsou boty vhodné.

V případě obuvi do vysokých teplot je to obdobné. Každý model totiž deklaruje jinou maximální únosnou teplotu. Takovou obuv nejčastěji najdeme u požárníků nebo třeba ve slévárenské sféře. Modely bývají velmi často vyrobeny z kůže.

Protipořezová obuv

Práce s motorovou pilou je nebezpečná sama o sobě. V případě, že se obáváte pořezání, můžete si pořídit patřičnou obuv, která vás této starosti zbaví. Protipořezové boty disponují speciální vrstvou, kterou ostrá část pily neprojde.

Obuv odolná palivovým olejům a pohonným hmotám

I automechanici si přijdou na své. Nejrůznější palivové oleje nebo pohonné hmoty mohou klasickou obuv velmi rychle poničit. V případě, že si nechcete neustále kupovat další a další, investujte do bot se speciálními vlastnostmi. Ty vás před těmito látkami ochrání, často bývají vybaveny i ocelovou tužinkou ve špičce. Díky ní zabezpečíte své nohy před úrazem spojeným s pádem těžkého předmětu na končetiny.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy