home Bydlení, Design, Interiér Chcete zútulnit obývák? Stačí si pořídit akvárko

Chcete zútulnit obývák? Stačí si pořídit akvárko

Máte obývací pokoj, který vám připadá příliš fádní a strohý? Někdy stačí jen přidat nějaký ten bytový doplněk a nudný interiér vypadá rázem docela jinak. Velmi zajímavým doplňkem je akvárium, díky němuž svůj obývák jak oživíte, tak i zútulníte. Nevíte jaké akvárium vybrat a nemáte zkušenosti s akvaristikou? Nevadí! Máme pro vás několik skvělých rad a tipů, jak na to.

Na kulaté zapomeňte!

Líbí se vám kulatá akvária? V tom případě pro vás máme smutnou zprávu. Pro chov rybiček jsou zcela nevhodná. Jde totiž o nádoby určené pro pěstování tzv. hydroponických rostlin. Někteří bezcharakternější prodavači zverimexů jsou vám pro zisk schopni kulaté akvárium prodat, ale jde o týrání rybiček. Existuje široká škála designově zajímavých akvárií, která budou vašim rybičkám vyhovovat mnohem více.

Které akvárium vybrat?

Nejoblíbenějším tvarem akvária je hranol. Velmi dekorativně a zajímavě působí např. rohové a panoramatické nádrže či akvária z ohýbaného skla. Avšak chcete-li si zachovat nezkreslený pohled na život pod vodní hladinou, ohýbanému sklu se vyhněte. Módní a luxusní záležitostí jsou různá nástěnná akvária působící jako živý obraz. Pokud ale nechcete investovat do akvária vyrobeného na míru a hledáte jednoduché a funkční designové řešení, pořiďte si akvarijní komplet. Jedná se o sadu obsahující vodní nádrž, osvětlení, podložku pod nádrž, skříňku pod akvárium a někdy i filtr a pozadí. Podle velikosti akvária pak vybereme druhy rybiček a jejich ideální počet. Počítejte zhruba se dvěma litry vody na jednu rybičku. Vše potřebné se dozvíte např. na webu akvaristika.cz nebo rybicky.cz.

Život pod vodní hladinou

Kromě výběru vhodného akvária vás čeká ještě další neméně důležitá volba. Jaké rybičky v akváriu chovat? Patříte-li mezi akvaristikou dosud nepolíbené jedince, vyberte si na chov nenáročné druhy nedorůstající do velkých rozměrů. Začátečníkům rovněž doporučujeme založit sladkovodní akvárium, které je oproti mořskému méně náročné. V každé části akvária by měl žít ideálně jeden druh. Některé rybičky totiž žijí u dna a jiné se drží spíše u vodní hladiny.

Jaké druhy chovat?

Pro lepší představu o volbě vhodných rybiček uvádíme příklad ideální kombinace konkrétních druhů. Vzájemně se snesou a vypadají hezky. Vaše první akvárium by mohlo být domovem třeba pro dva krunýřovce, osm neonek, tři pancéřníčky, jeden pár čichavců zakrslých a dva páry pavích oček.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář