- Reklama -magazín

Máte půdu? Efektivně ji využijte!

Mohlo by Vás zajímat

Žijete v rodinném domku, v němž máte nevyužité půdní prostory? To je celkem škoda, svou půdu totiž můžete skvěle využít. Nemusí se jednat zrovna o skladiště nepotřebného harampádí nebo místo na sušení vypraného prádla. Jaké možnosti existují?

Vytvořte půdní byt nebo kanceláře a vydělávejte pronájmem

Chcete-li si přivydělat, lze přetvořit půdu na byt nebo kancelářské prostory určené k pronájmu. Připravte se však na to, že si sáhnete hlouběji do kapsy. Přestavba nebývá v tomto případě zrovna levnou záležitostí. Důvodem je vyšší stavební náročnost kvůli výraznému střídání teplot v interiéru. Zmíněné teplotní rozdíly způsobuje sluneční záření. Rovněž nelze opomenou specifická úskalí obytného podkroví (např. nízká životnost zařízení vlivem počasí, nutnost pořídit nábytek na míru). Přestavba půdy na kancelářské prostory by měla být z technického hlediska o něco snazší. Navíc si pronájmem kanceláří zpravidla vyděláte víc než pronájmem bytu.

Půdu prodejte developerům

Zajímavou možností k využití půdy je její prodej developerské společnosti. Ta půdní prostor přestaví na obytné podkroví a prodá. Chcete-li vytěžit s půdních prostor maximum, můžete se s developery domluvit na zajímavém řešení. Pokud máte starší dům, přenechte půdu developerům bezplatně za  rekonstrukci vašeho domu. Nezbytné opravy vás pak nebudou stát ani korunu a dům získá větší hodnotu. Jistou nevýhodou může být nový soused, s nímž budete své obydlí sdílet. Uvedené řešení proto pečlivě zvažte.

Dejte průchod vlastní fantazii a snům

Nechcete se o svou půdu s nikým dělit? Využijte ji na vše, k čemu vám chybí potřebný prostor. Vaší fantazii se meze nekladou a konečně můžete realizovat své sny. Jestliže máte více dětí, přestavte půdu na dětské pokoje. Chcete-li se udržet v kondici, vytvořte si na půdě domácí tělocvičnu. Máte umělecké sklony nebo snad vás přímo živí výtvarné umění? Přeměňte půdní prostor na ateliér. Další možností je využít půdu pro sběratelské účely a vytvořit si zde vlastní muzeum.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy