- Reklama -magazín

Chytrá domácnost

Mohlo by Vás zajímat

Technologický pokrok nelze zastavit. Nový model mobilního telefonu již po dvou letech patří mezi vysloužilé produkty a dnes máme takové možnosti, o kterých se nám před pěti lety snad ani nesnilo. V dnešní době je stále oblíbenější vedle chytrých telefonů i takzvaná chytrá domácnost. Co ale dělá chytrou domácnost chytrou?

Všechno v jedné síti

Do chytré domácnosti lze připojit všechny spotřebiče. Otevře se vám tak možnost na dálku ovládat osvětlení, vytápění a klimatizaci, zastínění oken žaluziemi, rádio, televizi, pračku, myčku, troubu, garážová vrata i zavlažování zahrady. Už vás nebude trápit, jestli jste náhodou před odjezdem na dovolenou nezapomněli vypnout žehličku! Jestli nejste nadšenec do uklízení, jistě vás potěší i možnost využití iRobota, který uklidí, zatímco budete v pryč. Díky chytré domácnosti tak můžete odkudkoliv kontrolovat uzamčení dveří, a pokud máte na pozemku kamery, prohlédnete si jejich záznamy, abyste zjistili, zda je vše v pořádku.

Mít vše pod kontrolou

Díky moderním technologiím bez potřeby stavebních úprav budete mít možnost mít svou domácnost stále pod kontrolou. Ovládání je jednoduché a můžete si vybrat hned z několika možností tu, která vám bude nejlépe vyhovovat. Jedno z nejoblíbenějších řešení je ovládání domácnosti přes aplikaci pro operační systém Android. Můžete tak kontrolovat, co se u vás doma děje například v práci přes svůj mobilní telefon. Nejpoužívanější nastavení snadno ovládáte i pomocí klíčenky nebo naučených gest, v případě zájmu lze nainstalovat od společnosti Smart Lion i hlasovou asistentku Lily, která reaguje na anglické hlasové povely. Staré možnosti ovládání zůstávají. Stále si tak budete moci rozsvítit pomocí vypínačů nebo sami regulovat teplotu termostatu. Nemusíte se tak bát, že si nebudete moci zhasnout světla, pokud se vám vybije telefon.

Scénáře na míru

Zařízení pro chytrou domácnost si snadno nastavíte podle vašich představ. Často používané skupiny úkonů můžete uložit pod takzvané scénáře, které vám ovládání domácnosti ještě více zjednoduší. Snadno si tak nastavíte, aby se vám každé ráno rozsvítila stolní lampička a světla v koupelně, aby se začala v kuchyni vařit voda na ranní kávu a zvýšila se intenzita vytápění. Scénářů si můžete vytvořit, kolik chcete, a předpřipravit si tak nejpoužívanější povely přesně na míru, abyste tím do budoucna nemuseli ztrácet svůj drahocenný čas.

Díky zařízením pro chytrou domácnost, které do svého domu nainstalujete i bez potřeby stavebních úprav, ušetříte mnoho času a celý život si zjednodušíte. Od toho přece moderní technologie jsou, aby pracovaly za nás. Tak proč toho nevyužít?

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy