- Reklama -magazín

Dopravníky a třídiče udělají těžkou práci za vás

Mohlo by Vás zajímat

Ať už ve vašem podnikání vyrábíte cokoliv, většinou je potřeba produkty přemisťovat z místa na místo a někdy je podle určitých kritérií roztřídit do několika kategorií. Nemusíte všechnu tuto práci nechat na lidech. Kvalitní třídiče zaručí, že se rozhodně nebudete muset s tříděním různých směsí potýkat jako Popelka. Jen místo pomocníků v podobě holubů vám přijdou na pomoc stroje. A pokud ještě žádné dopravníky ve svém podnikání nepoužíváte, třeba budete překvapení, jak by vám mohli práci usnadnit. Dopravníky a třídiče mají totiž své využití snad ve všech průmyslech – zemědělském, potravinářské, chemickém, kamenoprůmyslu, v odpadkovém hospodářství, betonárkách, ale i mnoha dalších odvětvích.

Není dopravník jako dopravník

Dopravníků je ohromné množství druhů, které se odvíjí od základního principu zajišťujícího pohyb přepravovaného materiálu. Základní rozdělení je na dopravníky pásové, modulární, válečkové, destičkové, řetězové, šnekové a vibrační. Přičemž většinou je již z názvu jasné, na jakém principu daný dopravník funguje. Zajímavý je například šnekový dopravník, kdy je v tubusu nebo v korytě uzavřena šroubovice na hřídeli, která svým otáčením materiál uvádí do pohybu.

Čočku zvlášť, kukuřici zvlášť

Třídiče jsou velmi jednoduché stroje, které dokáží roztřídit materiál podle velikosti. I ty se vyrábí v několika různých technických provedeních v závislosti na charakteru materiálů a požadavku zákazníka. Většinou jsou zhotovovány z černé nebo nerezové oceli. Rotační třídiče fungují na principu otáčení šestihranu se síty s určitou velikostí ok. Nadsítná velikost poté pokračuje k sítům větší velikosti. Vibrační třídiče využívají nadnášení materiálu pomocí vibrací a odvádějí vytříděné částice do stran. Hvězdicové třídiče třídí materiál pomocí pryžových hvězdic, které se otáčí vždy všechny ve stejném směru. Tříděný materiál se reguluje roztečí a počtem jednotlivých výčnělků hvězdic.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy