- Reklama -magazín

Dřevěný nábytek do jídelen

Mohlo by Vás zajímat

Jídelna najde své využití nejen při slavnostních nedělních obědech, nebo ve sváteční čas. Pro správné chvíle rodinného klidu a pohody potřebujete vhodné vybavení. Dostatečně velký stůl, aby se k němu mohla sesednout celá rodina včetně širšího příbuzenstva, a pohodlné židle. Když vyberete správný nábytek, třeba ze dřeva, povede se vám vykouzlit z obyčejného prostoru elegantní jídelnu, ve které se budete cítit příjemně.

Dřevo jako skvělý materiál

Dřevo je jedním z nejpoužívanějších materiálů na výrobu nábytku a stále patří také mezi nejoblíbenější. Pro jídelní nábytek se výborně hodí dubové dřevo, které je charakteristické svou krásnou kresbou. V případě zájmu se dá povrchově upravit mořením, olejováním nebo bělením. Další častou dřevinou na výrobu židlí je buk, který je měkký a pružný, proto se dobře tvaruje. Například ohýbané židle zvané tonetky lze vyrobit právě jen a pouze z buku. Mnohdy se bukové dřevo upravuje do barvy dřeva dubového.

Jídelní stoly

Nejčastěji se setkáte s obdélníkovými stoly. Je to proto, že jsou praktické a nejméně náročné na prostor. Čtvercové stoly většinou mají menší rozměry a jsou určeny do menších místností, oproti tomu kruhové nebo oválné stoly zabírají hodně místa a většinou tvoří dominantu samostatných místností vyhrazených pro jídelnu. Pokud sáhnete po čtvercovém nebo kulatém či oválném stolu, přidáte prostoru na svátečnosti. Dřevěné a zejména dubové jídelní stoly se hodí do moderních interiérů i prostor s venkovskými prvky. Stačí jen zvolit vhodný způsob provedení. Stoly z masivu jsou velmi odolné a vydrží několik desítek let.

Židle nebo křeslo?

Konkrétní model židle vybírejte podle ostatních prvků v interiéru, zejména podle toho jaký máte zakoupený jídelní stůl. Je potřeba, aby k sobě jídelní nábytek dobře ladil. Poté si můžete vybrat, jestli si pořídíte moderní odlehčené židle, dubové židle z masivu nebo pohodlná čalouněná křesílka. V mnoha moderních bytech se také často setkáte s kuchyní oddělenou od jídelny barovým pultem. Zejména v těchto případech by se vám mohly hodit i barové nebo restaurační židle.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy