home Architektura, Bydlení, Interiér Dřevo v koupelně či na kuchyňskou desku? Ano, ale jedině se správnou péčí.

Dřevo v koupelně či na kuchyňskou desku? Ano, ale jedině se správnou péčí.

Patříte mezi zastánce přírodních materiálů a nechcete se bez nich obejít ani na místech, kde se se dřevem příliš nepočítá? Nevadí, nenechte se odradit, vše lze, jen je třeba zvolit správné dřevo a následně o něj i pravidelně pečovat, aby vydrželo co nejdéle a také pěkně vypadalo.

Dřevo do interiéru jednoznačně patří

Dřevo je skutečně krásný materiál, který by v interiéru neměl chybět. Pravdou ale je, že pokud zvolíte například pracovní desku do kuchyně z masivu, drevo-v-koupelne-kuchynebez správné péče a údržby bude brzy spíše pro ostudu než okrasu. Jak na to, aby dlouho vydržela či v ideálním případě přežila zbytek kuchyně? Desku je třeba napustit speciálním olejem a to jak před tím, než bude umístěna na linku, tak i následně. Ideálně jednou za šest měsíců a minimálně pak jednou ročně. Také je třeba dbát na to, abyste stírali místa, kde má voda tendenci se držet, tzn. zejména v okolí dřezu.

Do koupelny jedině exotiku

I koupelně dřevo sluší a není třeba se zcel vyhýbat myšlence, že by bylo její součástí. Do koupelny je ovšem dobré vybírat už velmi kvalitní dřevo a počítat s tím, že se vyplatí si připlatit za exotické dřeviny. Ty jsou totiž na vlhké prostředí zvyklé a jejich struktura a vlastnosti tak mohou zvládnout extrémní podmínky, které v koupelnách denně nastávají. Tedy extrémní vlhko a často i bez dostatečného odvětrání. Exotické dřevo je samo o sobě dostatečně mastné a velmi tvrdé a je tedy vhodné právě do takových podmínek. Ovšem i tak je dobré dřevo pravidelně napouštět speciálním olejem a nenechat započít hnilobné procesy. Při pravidelné údrdrevo-v-koupelne-doplnkyžbě docílíte nejen dlouhé životnosti dřeva, ale také udržíte jeho velmi krásný vzhled a jen tehdy může být skutečně nádherným doplňkem.

Dřevěné doplňky dokáží divy

Pokud se bojíte dřevěných rohoží či desek pod umyvadlo, které jsou skutečně namáhány nejvíce, pak může volit z celé řady doplňků, které interiér rovněž oživí a přírodní prvek dodá i jinak modernímu designu pocit útulnosti a domova. Pěkné dřevěné organizéry, krabičky, mýdlenky, věšáky či držáky se pohybují v cenově dostupných relacích  s jinak strohou koupelnou dokáži skutečně zázraky.

LivingHome on Facebook
  • 3
    Shares

Napsat komentář