- Reklama -magazín

Hledáte levné bydlení? Pořiďte si mobilheim!

Mohlo by Vás zajímat

Zdají se vám nemovitosti v současné době příliš drahé? Hledáte levnou alternativu bydlení? Chcete sehnat rychle cenově dostupný byt či dům? V tom případě vás jistě zaujme bydlení v mobilním domě neboli mobilheimu.

Rekreační i celoroční dům, který snadno přemístíte jinam

Vznik mobilních domů úzce souvisí s potřebou některých lidí se často stěhovat za prací a pochází
z USA. Mobilheimy se postupně staly velmi oblíbenými např. v Nizozemí a Velké Británii, kde se používají především k rekreačním účelům nebo k sezónnímu bydlení. Trend mobilních domů se zabydluje také v Česku. Přestože stále mnozí Češi hledí na mobilheimy s nedůvěrou, jsou u nás stále oblíbenější jako celoroční obydlí. Kladem mobilních domů je kromě nízkých pořizovacích nákladů i rychlá možnost nastěhování. Rovněž můžete mobilheim poměrně snadno přemisťovat, stačí vám jen vlastnit pozemek pro jeho umístění.

Mobilheim je nejlepší si nechat vyrobit na zakázku

Koupi mobilního domu lze doporučit zvláště důchodcům jako příjemné obydlí pro trávení penze nebo jako levné a snadno dostupné startovní bydlení pro mladé. Na výběr máte již použité a plně vybavené mobilheimy (např. z dovozu) nebo vyrobení mobilního domu v Česku na zakázku. Mobilheimy z dovozu totiž nejsou uzpůsobeny našim klimatickým podmínkám. Chybí jim třeba dostatečné zateplení umožňující obývat dům během naší zimy.

Pořizujeme mobilheim

Mobilheim je dřevostavba na kolech a s podvozkem nebo se jedná o dům vyrobený v některém výrobním závodě a následně přemístěný jeřábem na váš pozemek. Pořizovací cena mobilheimů se pohybuje v řádu statisíců, oproti koupi klasického domu či bytu vás tedy vyjde mnohonásobně levněji. Pokud není dům v kontaktu se zemí (např. je na kolech nebo na betonových patkách), bývá stavebním úřadem vnímán jako výrobek plnící funkci stavby. K umístění mobilheimu na svůj pozemek, proto nepotřebujete stavební povolení.

Jestliže chcete mobilní dům obývat celoročně, umístěte jej na pozemek s připojením na inženýrské sítě. Rovněž si nechte mobilheim zateplit. Nevýhodou mobilních domů je skutečnost, že si v nich nelze nahlásit trvalé bydliště. Některé typy mobilních domů však lze kolaudovat a obdržet k nim číslo popisné. V takovém mobilheimu již trvalé bydliště nahlásit lze. Další možností je umístit mobilní dům na pozemek, na němž se nachází budova s číslem popisným. Obvykle se jedná např. o zahradu rodičů či jiných blízkých příbuzných. Na takovém pozemku se navíc již nachází inženýrské sítě. Napojení na ně je tedy snadné.

LivingHome on Facebook

1 komentář

  1. https://zeny-sro.cz
    Dobrý den uměli byste zhotovit rekreační mobilheim pro využití od jaro do podzimu pro důchodce?
    Jednalo by se o přízemí s pultovou střechou. Jsme omezeni prostorem, rozměry 6,5 x 4 m. Jaká by byla cena?
    popřípadě termín dohotovení.
    Děkuji Vojtová

Diskuze je uzavřena.

Nejnovější příběhy