- Reklama -magazín

Investování do nemovitostí chrání investory před inflací

Mohlo by Vás zajímat

Dříve se nemovitosti kupovaly především proto, aby měl člověk své vlastní bydlení. Jednalo se tedy především o investice do vlastního bydlení. Doba ale značně pokročila a dnes se nemovitosti kupují nejen pro osobní potřebu, ale také jako výhodná investice, díky které vám mohou nemovitosti vydělávat.

Jak začít investovat do nemovitostí

Investování do nemovitostí se jeví jako skvělá příležitost k dosažení pasivního příjmu. Než se do toho ale pustíte, měli byste si jednoznačně nastudovat vše kolem tohoto tématu. Zhodnocování peněz je totiž běh na dlouhou trať, který ale přinese kýžený výsledek. Jak začít investovat do nemovitostí vám také poradí hypoteční nebo realitní makléř. A hlavě, vybírejte především nemovitosti v osobním vlastnictví! Ty znamenají nejméně problémů.

Aktivní nebo pasivní příjem

Aktivní příjem vám pomůže získat peníze na investici do nemovitostí. Když už takovou nemovitost budete mít a rozhodnete se ji pronajímat, pak se bude jednat o pasivní příjem. Nebudete muset přímo nic dělat, ale peníze přesto dostanete na svůj účet. A to je věc, která se rozhodně vyplatí. Možná si kladete otázku, proč investovat, proč si peníze neschovat. Na to ale existuje jednoduchá odpověď. Inflace!

Inflace a znehodnocování peněz

Inflace je strašákem pro každého, kdo má uložené větší částky peněz v bance nebo klidně pod matrací. Je sice hezké, že máte peníze na svém bankovním účtu, ale takové peníze nevydělávají. Ba co víc, dokonce díky inflaci ztrácejí na hodnotě, jsou tzv. znehodnocovány.

Oproti tomu, když peníze chytře investujete, mohou vám vydělat ještě více peněz, a to bez ohledu na inflaci. Investice do bitcoinu je některými považována za protiinflační nástroj. Je však zároveň spekulativní. Investice do nemovitostí je naopak méně spekulativní, volatilní a panuje zde poměrně jednotný názor na výhodnost takové investice. Je také potřeba uvažovat o tom, kolik vás bude stát případná hypotéka a finanční zatížení. O tom už je ale potřeba se poradit právě s hypotečním specialistou, který vám nabídne rozumné řešení.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy