home Bydlení, Design Jak dostat do garáže auto? Udělejte v ní pořádek…

Jak dostat do garáže auto? Udělejte v ní pořádek…

úklid garáže - nářadí na stěněGaráž, to místo původně určené pro parkování auta, které ale většinu času svou střechou chrání hromadu jiných věcí a auto stojí smutně před domem. Má i vaše garáž podobný osud? Tak nějak plíživě se stala vaší druhou půdou? Krabice od nového zahradního nábytku, škoda ji vyhazovat, co kdyby se ještě hodila. Sbírka starých časopisů je příliš těžká, než abyste ji nesli na půdu a v knihovně už není místo, kam ji dát? Jasně, garáž, tam se vejde. Syn dostal nové kolo, to menší se ještě nepodařilo prodat, vejdou se tam obě (brzy to staré prodáme…). A tak to jde až do doby, kdy jdou dveře do garáže hůř otevírat a doúklid garáže garáže se nevejde nejen auto, ale je dokonce stále obtížnější skrz ní vůbec projít k vratům. Pokud jste se i vy dostali až do tohoto bodu, je jasné, že byste s tím měli něco udělat.

Chce to vzít od podlahy – doslova. Tedy, nejprve je třeba věci protřídit. Řiďte se jednoduchým pravidlem. Věci, které jste nepoužili poslední rok a neplánujete je použít ani rok následující, patří z domu (rsp. z garáže). Takže žádné velké rozmýšlení a prodat, věnovat nebo nekompromisně vyhodit! Trvalo to, možná i trochu bolelo, ale zbytečné krámy jsou pryč a zbývají věci, které potřebujete a s nějakou pravidelnosti používáte? Pak je na řadě další krok. úklid garáže - nářadí ruční na stěněVymyslet správné uskladnění těchto věcí. Vždy využívejte místo tak, abyste využívali horní část garáže, pod stropem a její zadní část, aby zůstalo dostatek místa pro pohodlné parkování vašeho vozu. Vše je dobré proměřit. Zahradní i běžné malé nářadí zavěste na stěnu, ať je nemusíte opakovaně hledat po šuplících a krabicích. Policové systémy můžete naplnit boxy, které lze využít na sezonní oblečení či dekorace. Vlastníte-li kola, golfovou výbavu a jiné sportovní potřeby, i ty lze šikovně umístit tak, aby na podlaze garáže nezabíraly místo.

Nebude to snadné a bude to možná pár víkendů trvat, ale věřte, že z výsledku budete nadšení. A konečně se nebudete muset stydět otevřít ty dveře, které vedou do garáže. Už žádná “tajemná” místnost, kterou nikdo neviděl… Už žádný chaos 🙂

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář