- Reklama -magazín

Rádi trávíte léto na zahradě, pořiďte si letní kuchyň

Mohlo by Vás zajímat

letní kuchyně - součást pergolyTaké patříte mezi ty, kteří s prvním jarním sluníčkem spěchají, aby vymetli špínu a pavouky z terasy, začali upravovat její okolí a hned v dalším momentu odzimovali veškerý zahradní nábytek a příslušenství? A hned následně se pohodlně usadili, možná se občas ještě zakryli dekou, ale už rozhodně trváte na každé volné chvíli venku? Pak vás možná napadlo, že by bylo báječně trávit tam času ještě více. Dobré jídlo má rád snad každý a pohostit kromě rodiny třeba také přátele je také báječně strávený čas. A to vše nahrává myšlence, pořídit si letní kuchyň. Jídlo můžete připravovat na vzduchu, ve společnosti, nikoliv zastrčeni v domě. Taková letní či zahradní kuchyň může mít samozřejmě mnoho podletní kuchyně - titulkaob. Záleží zejména na velikosti místa, které pro kuchyň můžeme obětovat. Pokud máte malou zahradu a na ní nevelkou terasu nebo máte byt a k němu přináleží průměrně veliká terasa, ani to nemusí být překážkou. Každá nemusí mít velkou spoustu příslušenství. Bohatě postačí místo pro gril a nějaká ta odkládací plocha a k tomu pak pěkné posezení.

Ať už se rozhodnete pro větší či menší podobu letní kuchyně, nejprve je třeba se zaměřit na podlahu, tzn. na čem budete kuchyni budovat. Musí být dostatečně stabilní s ohledem na materiál, který budete volit pro zbudování pracovního stolu. Pokud již máte terasu hotovou, je třeba ověřit, zda je stále v dobrém stavu (zejména pokud je třeba dřevěná). Na materiálu také poměrně dost záleží. Budete-li budovat podlahu novou, volte odolné materiály, které budou protiskluzové a zároveň z nich půjde snadno odstranit mastnota a skvrny od vaření. Letní kuchyň je v podstatě obdoba té vnitřní, takže pokud máte dostatek místa, měla by obsahovat, dřez, gril neletní kuchyně - velká luxusníbo kombinaci grilu se sporákem, dřez a odkládací a pracovní plochy. Při volbě místa, kde bude kuchyň umístěna myslete na to, abyste nemuseli chodit z domu příliš daleko (protože pro vetší množství věcí budete stejně chodit do domu) a pak také na to, aby kouř z grilování či vaření nešel přímo do domu. Při vybavování kuchyně je třeba mít na mysli fakt, že vše bude venku po celý rok. Ať takto vybavujete terasu s pergolou nebo zastřešenou, vždy bude vybavení vystaveno nepřízni počasí v chladnější části roku. Volte tedy kvalitní nerezové materiály, aby vám kuchyně vydržela dlouho krásná a funkční.

K letní kuchyni samozřejmě patří dostatek místa k sezení, čím větší jídelní stůl, tím lépe. Část můžete použít místo odkládacího stolku a v případě většího počtu návštěvníků nebudete muset improvizovat, kam je všechny usadíte. Při budování venkovní linky myslete na to, že při grilování a venkovních oslavách lidé také rádi postávají v blízkosti grilu nebo toho, kdo právě jídlo připravuje. Je tedy velmi dobré linku rozdělit na různé výšky, kdy některá její část může sloužit jako barový pult a jiná (zase o něco nižší než je standardní výška) jako místo, ke kterému bude možné přisednout. Nezapomínejte také na atmosféru, tu umocníte pěkným osvětlením. Kromě navození ještě lepší nálady dobře poslouží i jako bezpečnostní prvek, aby se ve večerních hodinách nikdo nezranil.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy