- Reklama -magazín

Jak postupovat, když chcete zbourat rodinný dům

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Sdělili jste dům po rodičích, ale je v hrozném stavu, tudíž demolice je jediné možné řešení? Nebo se jen nechcete pouštět do rekonstrukce domu, který jste odkoupili, ale raději byste si na jeho místě postavili svůj vlastní příbytek, který by byl plně dle vašich představ? Ať už chcete zdemolovat dům z jakéhokoli důvodu a ať už je to dům Brně nebo v Jihlavě, nemůžete to udělat jen tak a kdykoli, kdy se vám zachce. Je k tomu potřeba vyřídit několik dokumentů, bez nichž to opravdu nepůjde.

Demoliční práce provádí nejedna firma v České republice. S demolicí vám může pomoct například firma KT – ekologické domy, s. r. o., případně se můžete do demolice pustit sami, ovšem i v tomto případě je třeba mít vyřízené dokumenty a papíry. Pojďme si proto říct, jak postupovat a co je všechno potřeba mít, aby demolice mohla úspěšně započat. 

Jak se postupuje, když se chce zbourat dům

V první řadě je třeba zajít na stavební úřad, kde se podá žádost o povolení odstranění stavby. Po kladném vyřízení dostanete do rukou takzvaný demoliční výměr, což je dokument schvalující odstranění budovy, díky kterému dojde posléze k odstranění budovy z katastru nemovitostí. 

Po získání tohoto dokumentu může dojít k samotné demolici, k níž se často vyžaduje ještě projekt k demolici. Po odstranění nemovitosti je třeba tuto skutečnost nahlásit stavebnímu úřadu, který vydá sdělení o odstranění stavby, s čímž zamíříte na katastr nemovitostí, kde bude nemovitost odebrána z katastru. 

Jaké dokumenty potřebujete?

Jak jsme zmínili, potřebovat budete projekt k demolici, ale hlavně demoliční výměr, bez kterého nelze legálně zbourat stavbu. Demoliční výměr je synonymem souhlasu k legálnímu odstranění stavby a je potřeba i ve chvíli, kdy se bude odstraňovat budova z katastru nemovitostí. Vydává ho příslušný stavební nebo obecní úřad.

Vybírejte lokální firmu na demolici

Dojíždět s těžkou technikou na stavbu, která je na druhém konci republiky, to se může hodně prodražit. Proto doporučujeme vybírat firmu, která je blízko stavby na demolici. Stačí třeba Googlovat a vybrat první firmu na „demolice Zlín“, „demolice Olomouc“ nebo třeba „demolice Praha“ a domluvit si konzultaci.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy