home Ekonomika Lidé investují do střešních solárních elektráren. Důvodem jsou dotace

Lidé investují do střešních solárních elektráren. Důvodem jsou dotace

Když projíždíte vesnicí nebo městem, schválně si všimněte, kolik lidí má na svých střechách takzvané střešní solární elektrárny. Z nedávných průzkumů vyplývá, že roste počet lidí, kteří investují do solárních panelů. Co je toho důvodem? Mnohé lidi láká vyrábět si elektřinu pomocí fotovoltaických panelů na střeše, jiní zase chtějí snížit spotřebu energie na rodinný dům, další chtějí přistupovat zodpovědně a šetrně k životnímu prostředí. A pak tu jsou ti, kteří navíc vědí, že se na solární elektrárnu vztahuje dotace, kterou by byla škoda nevyužít. 

Díky programu Nová zelená úsporám vzrostl počet lidí majících na svých střechách solární panely. V rámci dotace se můžou provozní náklady snížit až o několik desítek tisíc korun, což je znatelné na konečné sumě. Proto se nemůžeme divit, proč se lidé rozhodli přistoupit k tomu, že si na střechu svého domu nechají solární panely instalovat. Mnozí lidé byli doposud na vážkách. Nebyli si jistí tím, jestli mají nebo nemají do solárních panelů jít. Hlavním důvodem, proč raději investovat do něčeho jiného, byla právě cena. A díky zmiňované dotaci může být pořizovací cena nižší, proč tedy čekat či otálet? Dotace tu nebudou na pořád…

Fotovoltaika má celou řadu výhod

Takzvaná fotovoltaika je však dobrým krokem. Má celou řadu výhod. Pokud si necháte na svou střechu namontovat solární panely, najednou budete šetrnější k životnímu prostředí. Fotovoltaický systém totiž neznečišťuje životní prostředí, a to ani během výroby elektrické energie. Kromě toho vám tento systém sníží náklady na energie na rodinném domě, což se v době zvyšujících se cen za energie hodí. Taktéž je výhodou, že fotovoltaický systém nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Ke svému bezproblémovému chodu potřebuje jenom sluníčko, a to je přece zadarmo.

Chcete investovat do fotovoltaiky?

Pokud chcete využít dotaci a chcete ušetřit na energiích na rodinném domě, doporučujeme se obrátit na firmu Solidsun, která všechno potřebné navrhne, vyřídí a nakonec i namontuje na klíč.

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář