- Reklama -magazín

Jak se doma připravit na návštěvu finské sauny?

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Pravidelné návštěvy sauny jsou bezpochyby příjemné. Víte, co je ale mnohem příjemnější? Pravidelné saunování ve své vlastní sauně. Pěkně v pohodlí domova a bez pohledů ostatních návštěvníků, které jsou ne vždy příjemné. Pro zařízení domácí sauny (nejčastěji jde o finskou saunu) se ale musíme náležitě připravit.

Finské sauny si lze pořídit ve dvou podobách. První z nich spočívá v tom, že si ji necháte postavit jako integrovanou část vámi zvoleného prostoru. Například přímo uvnitř domu, kdy se sauna stane jeho plnou součástí. Druhou možností je levnější, ale stejně dobrá varianta, kdy si pořídíte saunu ve formě rozložného boxu.

Kam saunu umístit?

Ještě před samotnou koupí své vysněné finské sauny musíte mít promyšlené, kam saunu umístíte. Technicky vzato – saunu lze umístit téměř kamkoliv, na stranu druhou – je lepší myslet i na praktičnost a saunu umístit blízko sprchy na ochlazení, ideálně i do blízkosti lehátka na následný odpočinek po saunování. Po saunování je totiž velmi důležité i zchlazení našeho těla.

Plocha k umístění sauny by měla být velká nejméně 2×2 metry, což jsou zhruba rozměry těch nejmenších kousků. Naše firma vám však velikost vaší sauny zhotoví přesně na míru vašim možnostem. Poté musíte počítat i s prostorem okolo sauny, kde by mělo být dost místa na snadné procházení, ale i samotnou montáž. V místě, kde bude sauna stát, musíte mít třífázový kabel s vlastním jištěním a proudovým chráničem, aby se zamezilo problémům s elektřinou.

Podlaha u finské sauny

Sauna musí stát na rovné (nejlépe keramické) podlaze. Nejideálnější je mrazuvzdorná podlaha, která se díky svým vlastnostem lépe vyrovnává s teplotními rozdíly při vytápění a následném ochlazování sauny. V místě, kde bude sauna stát, by neměla teplota vzduchu klesat pod 10°C, protože se vám zbytečně prodlouží doba výhřevu sauny. Někteří lidé si saunu staví ve sklepě, tam musí být podlaha dobře izolována, aby se skrze ni neztrácelo teplo navíc.

Většina saun bývá prodávána jako kompletní sestava, kdy kromě sauny dostanete i příslušné vybavení, které je nutné ke správnému fungování sauny. To je vědro na vodu, teploměr, lžíce, hodiny, topidlo, akumulační kameny, atd. V některých saunách je jen klasická podlaha, zde stojí za úvahu, zda nebude lepší koupit si místo ní rošt. O tom, co vaše sauna bude obsahovat, se musíte zeptat při jejím výběru.

Stavba sauny

Poté, co vám firma saunu doveze, vám ji na místě může i sestavit. Samotná délka stavby se liší podle toho, o jaký typ či velikost sauny se jedná. Najdou se i odvážlivci, kteří si saunu doma postaví sami. To však není nejrozumnější možností.  U nás saunu staví jen ti, kteří ji i sami vyrobili, což značí kvalitu odvedené práce. U stavěných saun se hotový nejprve konstrukce, do ní se poté vkládá izolace. Na stěny se připevní palubky a zhotoví se interiér – lavice, opěrky, osvětlení, apod. Některé sauny se prodávají i již sestavené.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy