- Reklama -magazín

Jak si vytvořit domácí wellness?

Mohlo by Vás zajímat

Cítíte se unaveni po celodenní dřině v práci a potřebujete si odpočinout? Máte-li doma nevyužitý volný prostor, můžete si pro relaxaci zřídit privátní wellness. Nevíte, jak na to? S jeho vytvořením vám poradíme.

Domácí wellness lze mít v domě i v bytě

Obáváte se, že je domácí wellness realizovatelný pouze v rodinném domku? Pak jste na omylu. Soukromou oázu klidu a odpočinku si totiž můžete dopřát také v bytě. Navíc existují varianty, které ani nezruinují vaši peněženku.

Bytový wellness

Obecně platí, že se pro zřízení domácího wellness nejvíce hodí koupelna. Disponujete-li prostornou koupelnou, pořiďte si hydromasážní nebo masážní perličkovou vanu. Svou relaxaci můžete také obohatit o saunování v infrasauně. Jestliže máte místa o něco méně, vystačíte si s hydromasážním sprchovým boxem. Pro zpříjemnění odpočinku umístěte do koupelny aromalampu a dopřejte si při koupeli aromaterapii. Kromě relaxace v koupelně lze načerpat síly a dobrou náladu i v obývacím pokoji. K tomuto účelu je nejvhodnější polohovatelné masážní křeslo. Jako funkční interiérovou dekoraci použijte třeba solnou lampu. Relaxační koutek ještě zútulněte oblíbenými pokojovými květinami. Intenzitu odpočinku lze ještě zvýšit pomocí akvária, pohled na rybičky totiž uklidňuje.

Privátní wellness v rodinném domě

Majitelé rodinných domků si mohou dopřát domácí wellness, který se svým rozsahem a úrovní téměř neliší od profesionálních wellness center. Limitujícím faktorem jsou v tomto případě pouze finance. Základní vybavení relaxační místnosti by měl tvořit některý typ sauny (např. infrasauna, finská sauna) a masážní vany (např. hydromasážní, masážní perličková). toto vybavení lze obohatit ještě o parní kabinu a domácí solárium. Chcete-li odpočívat i mimo dům, pořiďte si do zahrady vířivý bazén. Abyste se cítili příjemně a nikdo vás nerušil, nezapomeňte si v zahradě zajistit dostatek soukromí. Nežádoucím pohledům zvědavých sousedů a kolemjdoucích zabráníte např. vysazením živého plotu. Příjemnou atmosféru venkovního prostoru umocníte třeba výsadbou okrasných rostlin, zřízením zahradního jezírka či vytvořením zenové zahrady.

 

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy