- Reklama -magazín

Jak správně používat dezinfekční gel?

Mohlo by Vás zajímat

Dezinfekční gely se staly nedostatkovým zbožím. A i ti, kteří o existenci desinfekčních gelů dříve neměli ani ponětí si nyní zvykli pravidelně roztírat na ruce kapky průsvitného gelu. A jaký je vlastně rozdíl mezi bakterií a virem? A jak dezinfekční gely fungují?

 

Rozdíl mezi bakterií a virem

Bakterie jsou mnohem větší než viry. A zatímco bakterie jsou schopny žít a množit se samostatně (mají tedy vlastní buněčné struktury), vir samostatné existence schopný není. Pro svůj život a rozmnožování potřebuje hostitelskou buňku. Onemocnění COVID-19 je způsobeno novým koronavirem (označovaným jako SAARS-SoV-2). Tento virus je velmi infekční, přenáší se kýcháním, kašláním nebo tělesným kontaktem.

Co to je „dezinfekce“

Slovem „dezinfekce“ rozumíme ničení mikroorganismů, ať už chemicky (pomocí gelů, sprejů apod.) nebo fyzikálně (např. vysokou teplotou nebo UV zářením). Ideální dezinfekční gel by měl být dostatečně účinný k zničení většiny bakterií a virů, ale současně dostatečně jemný k lidské kůži.

 

Jak používat dezinfekční gel?

Používat by se měl všude tam, kde není k dispozici tekoucí voda (pro umytí rukou teplou vodou a mýdlem). Přiměřené množství gelu (asi 3 ml) by se mělo nanést na ruce a rozetřít podobně, jako je doporučený postup při umývání rukou. Roztírání gelu by mělo trvat asi 30 – 60 sekund do suché pokožky rukou nebo úplného zaschnutí. Ruce už se potom nijak neumývají ani neotírají.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy