- Reklama -magazín

Jak vybrat prostěradlo?

Mohlo by Vás zajímat

  • Rozměr

Předtím, než si půjdete koupit prostěradlo, je potřeba změřit matraci. Její délku, šířku, ale také výšku. Každý výrobce prostěradel může mít prostěradla určena na jinak vysoké matrace. Je tedy lepší zjistit si, zda Vám bude stačit klasická výška nebo bude potřeba prostěradlo ušité na míru.

  • Materiál

Nejdůležitější roli při výběru prostěradla hraje roli materiál.
Nejrozšířenější jsou tyto 3:

Bavlněné plátěné prostěradlo

Plátěné prostěradla jsou nestárnoucí klasikou a není pravda, že už je najdeme jen u našich babiček, jak si mnoho lidí myslí. Nejběžněji se používá bez jakékoliv gumy, tedy jen plachta, ale vyrábějí se také napínací – obšité gumou. Tyto prostěradla se vyznačují vysokou prodyšností a savostí, jsou tedy ideální i na léto. Vhodné jsou také pro alergiky.

Jersey prostěradlo

Jersey prostěradla jsou vyrobena ze 100% bavlny a jsou oblíbena hlavně díky své hebkosti. Jsou také dostatečně napínací, obepnout tedy krásně Vaši matraci a vy se tak nemusíte bát, že se probudíte a budete bez prostěradla. Materiál Jersey není příliš hřejivý, proto vyhovuje lidem, kteří mají rádi spíše spánek v chladu.

Froté prostěradlo

Froté prostěradla jsou vyrobena z bavlněné smyčkové tkaniny, díky tomu jsou nadýchané a na dotek velmi příjemné. Díky smyčce jsou hřejivé, což ocení každý „zmrzlík“.

Díky gumě jsou tato prostěradla napínací a lze je tak skvěle natáhnout na požadovaný rozměr matrace a vydrží napnuté po celou noc.

Mikro prostěradlo

Mikro prostěradla jsou vyrobena z mikrovlákna, které se vyznačuje svojí příjemnou hebkostí a hřejivostí. Tyto prostěradla jsou rychleschnoucí a velmi snadné na údržbu – nemusí se žehlit.  Jsou rovněž vhodné pro alergiky.

Prostěradlo Jersey s elastanem

Prostěradla jsou vyrobena z materiálu s přídavkem elastanu. Hlavní výhodou těchto prostěradel je jejich vyšší pružnost, díky elastanu, a proto také lépe obepnou matraci a drží tvar. Jsou také velmi příjemná na dotyk.

  • Barva

V dnešní době si můžete vybírat z mnoha a mnoha barev. Vaše prostěradlo by mělo barevně ladit s povlečením, které k němu zvolíte. Mezi nejprodávanější barvy se určitě řadí bílá či smetanová, kterou můžete zkombinovat v podstatě s jakýmkoliv vzorem či barvou na povlečení.

Rada na závěr: Ne každý materiál prostěradla se hodí ke každému materiálu povlečení. Mnoho výrobců radí například k povlečení z bavlněného saténu vybírat výhradně povlečení jersey. Většinou jsou tyto informace uváděny na internetových stránkách, či Vám je řekne obsluha v prodejně.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy