- Reklama -magazín

Jak vybrat tu správnou židli, aby nás záda nebolela?

Mohlo by Vás zajímat

Při výběru židle, na které budete sedět možná větší část dne, byste měli mít na zřeteli, jak moc je důležité správné držení těla při sezení.fuxo_rostouci_1 Páteř je nesprávným sezením zatěžována, u dětí může být dokonce negativně ovlivněn její vývoj. Tomu všemu lze předejít správnou volbou židle a následně pak dodržováním zásad správného sezení na židli jako takové.

Na trhu je nepřeberné množství židlí různých typů, kvalitní obchody s nábytkem mají prodejce, kteří Vám doporučí tu správnou s ohledem na Vaše potřeby. Měli by se vždy držet zásad, jak takovou správnou židli vybrat. Pro děti v předškolním a nižším školním věku je nutné dbát na schopnost dítěte sedět bez větší opory, to zejména ve chvíli, kdy vybíráme židli bez područek a hrozí tak, že by dítě mohlo snáze sklouznout. Populární jsou tzv. rostoucí židle, na první pohled se tyto židle nejeví nikterak zajímavě ani pohodlně, ale při správném nastavení sedáku a podnožky nutí dítě ke správnému držení těla a tím paradoxně pohodlné jsou, protože dítě ani po delším sezení nebolí záda. Tvrdý dřevěný sedák lze doplnit o potah, aby bylo dosaženo většího komfortu.

Jaká jsou pravidla správného sezení a jak je můžeme snadněji dodržovat? Tak především je 1850_SYN_Omnia_ALU_PDHto poloha rukou a nohou, kdy nohy by se měly dotýkat země či podnožky tak, aby noha v koleni svírala pravý úhel, ruce by pak měly být rovněž podepřeny, ať už područkami či v poloze při opření o stůl tak, aby nebyly ani příliš vysoko, ale ani svěšené příliš nízko. Příliš velký sedák židle, nutí děti nebo osoby nižšího vzrůstu sedět na okraji židle a to je rovněž nevhodné, protože se pak prohýbají a tělo je pak nepřirozeně zkřivené.

Rozhodneme-li se pro kancelářskou židli klasickou, ať už s područkami či bez nich, i zde bychom měli ověřit, zda je nastavitelná a odpovídá i velikostí sedáku a opěrky rozměrům naší postavy.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy