- Reklama -magazín

Jak vybrat vanovou zástěnu k vaně?

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Chystáte si koupit vanu, ale litujete zároveň toho, že nebudete mít sprchový kout? Máme pro vás skvělý tip. Pořiďte si speciální sprchovou zástěnu. Zástěna spolehlivě zajistí použití vany i jako ve sprchovém koutě.

Jakou zástěnu vybrat

Zástěn je na trhu velké množství a můžete vybírat konkrétně z rámových či bezrámových variant a dle tvaru vaší vany. Vanové zástěny můžete také vybírat s plastovou či skleněnou výplní. Z našeho pohledu je určitě lepší volba se skleněnou výplní. Díky této výplni je výrobek stabilnější. Nejdůležitější je vybrat výrobek s bezpečnostním sklem a pro snadnější údržbu vybírejte sklo s antiplakovou úpravou již z výroby. Díky této úpravě bude voda po skle snadno stékat a nebude na povrchu ulpívat. Samozřejmostí je pravidelná údržba a ochrana skla pomocí speciálního přípravku, který opět antiplakovou úpravu obnoví.  

Možnosti otvírání

Vanové zástěny jsou buď pevné, nebo skládací. Pevná varianta se nedá otvírat a je pevně připevněna ke zdi. Skládací varianty jsou různé a jsou většinou rozděleny do několika částí, které se skládají za sebe. Můžou být třídílné, čtyřdílné nebo i pětidílné. Pro asymetrické vany nebo obdélníkové vany musíte dbát na rady výrobce a vybírat dle jejich doporučení. Tvar zástěny vybírejte podle typu vany a nejlepší možností je vybírat zástěnu přímo i od stejného výrobce vany. Zajistíte tak 100% kompatibilitu mezi oběma výrobky. Pokud zvolíte variantu skládací či otvíratelnou, bude zároveň do vany lepší přístup a v případě úklidu i lepší manipulace. Některé druhy dokonce disponují pneumatickým zdvihem, pomocí kterého bezpečně zástěna vyjede o pár centimetrů výš, a můžete ji sklopit nad vanovou baterii.

Varianty profilů vanových zástěn

Na trhu jsou varianty profilů nabízeny v několika provedeních. Bílá barva je sice elegantní, ale přeci jenom trochu nepraktická, protože je náchylnější k poškrábání. Lepší variantou je tzv. eloxovaný hliník, který je méně náchylný k mechanickému poškození.   

Rozměry zástěn a samotná instalace

Pokud jste již rozhodnuti pro pořízení vanové zástěny, pamatujte také na to, jestli zástěně nebude překážet vanová baterie, polička ve vaně aj.

Rozměry zástěn jsou různé. Ale vždy pamatujte na pravidlo, že pro pohodlný vstup do vany je ideální vstup alespoň 70 cm.

Instalace výrobku je rychlá a snadná. Většina vanových zástěn se připevňuje pomocí hmoždinek a šroubků. Pokud se budete při instalaci držet pokynů instalačního návodu, nemůžete udělat chybu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy