- Reklama -magazín

Jak zařídit dámský koutek čili budoár?

Mohlo by Vás zajímat

Dříve byl budoár běžnou záležitostí a poskytoval své majitelce nikým nerušené soukromí. Jednalo se o privátní místnost sloužící k různým účelům. Převážně šlo o šatnu, která byla mnohdy provázána s ložnicí a zkrášlovacím koutkem. Tento privátní pokoj byl však využíván i k trávení volného času. Někdy dokonce sloužil výhradně k přijímání návštěv (jakási obdoba dnešního obývacího pokoje). V současnosti je vlastnit klasický budoár pro většinu žen zcela nedosažitelným snem. Potýkáme se jak s nedostatkem prostoru, tak financí pro jeho nákladné zřízení. I když si nemůžete vlastní pokoj dovolit, nemusíte se budoáru zcela vzdát. Kupříkladu můžete v bytě najít alespoň kousek místa k vytvoření dámského koutku.

Dámský koutek v ložnici

Chcete-li umístit svůj dámský koutek do ložnice, čeká vás patrně nejméně práce. V podstatě stačí jen pořídit elegantní a praktický toaletní stolek s pohodlnou stoličkou. Zbytkem vybavení již disponujete (postel, noční stolek a skříně). Nejvhodnější toaletní stolek je varianta se třemi zrcadly, boční z nich by měla být otočná. Snadno si je tak uzpůsobíte svým aktuálním potřebám při líčení. Důležitou roli při umisťování stolku hraje dostatek světla, takže jej dejte poblíž okna. Samozřejmostí je rovněž zajištění kvalitního osvětlení po setmění. K tomuto účelu vám skvěle poslouží nástěnná či podhledová svítidla.

Mini budoár v obýváku

Máte volné místo v obývacím pokoji? Tak si zde vytvořte mini budoár pro trávení volného času (např. na čtení, poslech hudby či ruční práce). Volné místo lze využít i k relaxaci a meditaci. Oproti ložnicovému koutku vás čeká více přemýšlení nad jeho zařízením. Prostor pro mini budoár oddělte od zbytku místnosti příčkou nebo paravánem. Zajistíte si tak více soukromí. Následně se zamyslete nad tím, jak hodláte mini budoár využívat. Vybraný účel ovlivňuje volbu vybavení. Kupříkladu bude-li mini budoár sloužit ke čtení, je třeba pořídit pohodlné křeslo, kvalitní lampu a prostornou knihovničku. Jestliže chcete obývákový koutek využít pro relaxaci, hodí se vám sofa, hifi věž a stojan na CD s oblíbenou hudbou. Při použití prostoru k meditaci si pořiďte meditační polštář (zafu) a podložku (zabuton).

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy