home Design, Zahrada Jak zútulnit terasu nebo verandu? Pohrajte si s vlastní fantazií.

Jak zútulnit terasu nebo verandu? Pohrajte si s vlastní fantazií.

ozdobená veranda bíláVypadá vaše terasa stejně tak, jako když jste ji před mnoha lety vybudovali? Rozhodně to není místo, kde byste rádi trávili volný čas? I to se může stát. Pokud necháte terasu nebo verandu, aby ji pohltil vliv času, pravděpodobně se promění z místa, které jste si vysnili na místo, kterému se budete raději vyhýbat. A to je veliká škoda. Nemusíte ale investovat desítky tisíc na rozsáhlou rekonstrukci, často úplně postačí pár dobrých nápadů.

Pokud se obáváte, že na to vaše fantazie nestačí. Nechte se inspirovat tímto článkem. A zjistíte, že mnohé z nápadů a tipů zvládnete hravě zrealizovat sami. Stačí jen vybrat ty, které se líbí právě vám. Máte rádi soukromí a prostor vaší verandy je příliš otevřený? Použijte jednoduše interiérové garnýže a ty doplňte o vhodné záclony či závěsy, stačí pouze přizpůsobit výběr materiálu venkovním podmínkám, kterým budou v sezoně vystaveny.

pohádkový stromDalším tipem, který zaručeně vaši terasu zútulní je vhodné osvětlení. Mihotající se zářivka nebo jiné podobné osvětlení rozhodně pěknou atmosféru nenavodí, stačí zvolit svítící girlandu nebo zavěsit pěkné lucerny a uvidíte, že party atmosféra na sebe nenechá dlouho čekat.

Nezapomeňte, že čím více polštářů, tím lépe. Zvlášť pokud už nezbudou peníze na nový zahradní nábytek, polštáře zachrání ledacos. Dekorativní, ale i pohodlné. A každé terásce a verandě sluší květiny, letničky nejrůznějších barev rozzáří každý jejich kout. Ovšem, i takové krásné květiny potřebují pěkné květináče, takže zapomeňte na plastové obludy a dolaďte i tento detail. Dřevo, plech a nakombinujete klasické stojící květináče s těmi závěsnými v kombinaci s lucernami a jiným tradičním osvětlením to bude skutečně parádní. A pokud máte v blízkosti nějaký vhodný strom, zkuste jej omotat světýlky a přidat pár lucerniček, uvidíte jak rychle se promění ve strom pohádkový. Tak hurá do toho a pošlete nám své nápady a realizace.

 

LivingHome on Facebook
  • 3
    Shares

Napsat komentář