- Reklama -magazín

Jaké jsou výhody vestavěných skříní?

Mohlo by Vás zajímat

Asi každý, kdo nemá dostatek prostoru, aby si zřídil šatnu nebo nechce jednoduše zastavět pokoje nejrůznějším nábytkem, aby uskladnil všechny své oděvy a doplňky, si láme hlavu nad tím nejlepším řešením. Možnosti jsou v podstatě dvě. Tou jednou jsou klasické vestavěné skříně a tou druhou pak může být obdoba vestavěné skříně kombinovaná s malou šatnou. Záleží na prostorových možnosvestavene-skrine-telo-clankutech a vlastně i tom, co od takové skříně přesně očekáváte.

Klasická vestavěná skříň

Nechat si vyrobit skříň na míru přesně na místo, kam ji potřebujete je dobrá volba zejména tehdy, pokud máte skutečně velmi málo místa v pokoji, kam ji chcete umístit. Například pokud díky umístění dveří či oken vznikne relativně mělký prostor, kam by se běžná skříň nemohla vejít. Pak je skříň na míru v celém prostoru stěny ideální. Pro optické zvětšení prostoru doporučujeme na dveře skříní umístit zrcadlo, nikoliv po celé ploše, aby pak pokoj nepůsobil jako baletní sál a vy jste netrávili většinu času leštěním jednotlivých dílů zrcadel.

Něco mezi skříní a šatnou

Máte-li o něco větší prostor, zejména tedy hlubší. Ten často vznikne třeba pod schody nebo v jiných výklencích, třeba vedle toalety či hostinské koupelny, pak se nabízí možnost vestavné skříně, která je spíše takovou šatnou. Tzn. její vnitřní uspořádání je různorodější, taková skříň obvykle nemá dno a pro snazší přístup do ní lze vejít a dosáhnout tak do zadní části šatny či skříně, chcete-li.

Dobré vnitřní uspořádání je základ

vestavene-skrine-vnitrekAť už se rozhodnete pro jednu či druhou variantu, vždy je zcela zásadní, co bude uvnitř. Jak si rozvrhnete vnitřní uspořádání, tak vám bude pak skříň sloužit. Vždy se řiďte tím, jak vypadá váš šatník a jak preferujte ukládání věcí. Pokud máte raději věci na ramínkách a kalhoty také raději věšíte, pak tomu rozhodně uzpůsobte poměr polic a závěsných tyčí ve prospěch tyčí. Nemusíte se obávat, že mělčí skříň musí nutně znamenat žádné šatní tyče. Lze je umístit i na zadní stěnu směrem vpřed a mohou být teleskopické pro snazší přístup k věcem na nich zavěšených. Na zásuvky rozhodně také nezanevřete, hodí se na ukládání menších věcí,jako je spodní prádlo, ponožky a nejrůznější doplňky, u kterých nehrozí pomuchlání apod.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy