home Bydlení, Design, Interiér Jaké povlečení vám zajistí nejpohodlnější snění?

Jaké povlečení vám zajistí nejpohodlnější snění?

Určitě se shodneme na tom, že jednou z nepříjemnějších odměn po náročném dni je pohodlná postel, která vám zajistí nerušený odpočinek nebo alespoň příjemnou relaxaci. Jenže vysoký komfort není daný jen kombinací správného roštu a vhodné matrace – důležitou roli v celkovém pohodlí totiž hraje i povlečení, kterému ale spousta lidí nevěnuje příliš pozornosti. A to je škoda!

Do čeho ulehnout?

Co se povlečení týče, určitě víte, že v současné době jich je k dostání nepřeberné množství. My se nebudeme zaobírat tím, jestli se liší velikostí, barvou nebo motivem. Nás totiž bude zajímat především jejich materiál. I v tomto odvětví je totiž z čeho vybírat a vy možná přemýšlíte, jaké konkrétní povlečení vám dokáže nabídnout to nejpohodlnější snění. Co kdybychom se na to podívali společně?

·         Bavlna je klasika

Hned na začátek se zmíníme o klasice, která je a možná i nadále bude tím nejoblíbenějším materiálem vůbec – bavlna. Bavlněné povlečení je nejen nesmírně pohodlné na dotek a krásně se v něm spí, ale zároveň je nenáročné na údržbu a při správné péči vám opravdu hodně dlouho vydrží. Mimo to je bavlna úžasně prodyšná a co se týče pořizovací ceny, je dostupná prakticky pro každého.

·         Hřejivý flanel nikdy neurazí

Kvalitní flanelové povlečení se vyrábí z 100% bavlny, takže se opět jedná o ložní prádlo, které je velice příjemné na dotek. V případě flanelu musíme zmínit především jeho hřejivost, která vás potěší především v chladnějších měsících. Vzhledem k tomu, že je látka tzv. počesána, což je speciální technika úpravy povrchu, je flanel měkoučký a vy se do něho budete chtít okamžitě zachumlat.

·         Satén je příslibem luxusu

A teď pěkně z druhého konce, na kterém narazíme na satén. Co si budeme povídat – saténové povlečení je pro většinu lidí jakýmsi příslibem luxusu. Možná na vás tento materiál působí úplně stejně, čemuž se nelze divit. K výrobě saténového povlečení se používá kvalitní bavlněná příze. Saténové ložní prádlo je na pohled lesklé a díky tomu působí elegantně. Na dotek je příjemně hebké, měkké a jeho největší výhodou je skutečnost, že zatímco v létě chladí, v zimě hřeje.

 

 

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář