- Reklama -magazín

Jaký zahradní domek se nejvíc hodí na vaši zahradu?

Mohlo by Vás zajímat

Pokud vlastníte dům se zahradou, tak se vám jistě bude hodit zahradní domek (např. k uskladnění nářadí a zahradní techniky). Totéž platí i v případě zahrádek v zahrádkářských koloniích. Rovněž tam nacházejí zahradní domky své uplatnění. Jenže který ze zahradních domků je zrovna pro vaši zahradu ten pravý? Široká škála různých typů může člověka snadno zmást. Proto vám pomůžeme se v nabídce zahradních domků zorientovat. Také vám usnadníme výběr. Každý domek se totiž hodí na určitý typ zahrady a slouží k více či méně jiným účelům.

Domek z plastu, plechu nebo dřeva?

Zahradní domky se vyrábí z různých materiálů. Na výběr máte domky z plastu, plechu či dřeva. Každý z nich má své klady i zápory. Nyní si jednotlivé typy domků trochu přiblížíme.

Moderní plast

Plastové domky mají moderní vzhled, který nemusí působit kýčovitě. S výraznými a nepřirozeně působícími odstíny se nejčastěji setkáte u zahradních domků určených dětem na hraní. Svým umělým vzhledem však nemusí zapadat do zahrady s terasou, kde dominují přírodní materiály. Lehkost plastu také nemusí ustát výraznější nepřízeň počasí (např. silnou bouřku). Kladem plastového domku je jeho snadná stavba i následná údržba. Jelikož v nich příliš nekondenzuje voda, můžete v něm bez obav skladovat i krmivo pro zvířata. Plastový domek je vhodnou alternativu pro menší zahrady.

Praktický plech

Výhodou plechového domku je kromě jednoduché montáže i patřičná výdrž. Nemusíte se obávat, že neustojí silnější vítr. Životnost domku prodloužíte nátěrem zabraňujícím korozi. Jde o velmi praktický domek, který, se hodí pro uskladnění téměř čehokoliv. Výjimkou jsou zvířecí krmiva, protože v plechovém domku zpravidla dochází více ke kondenzaci vody. Krmiva by tedy mohla navlhnout a plesnivět. Plechový domek je vhodný do menší i větší zahrady.

Dřevěná klasika

Zahradní domek ze dřeva je prostě klasika, která se hodí snad na každou zahradu. Vyniká jak svým příjemným vzhledem, tak funkčností. Lze jej používat nejen k uskladnění zahradní techniky a dalších potřeb, ale může sloužit i k občasnému přespání. Velkou předností dřevěných zahradních domků je široký výběr půdorysů a rozměrů. Pro zvýšení odolnosti a životnosti, domek naimpregnujte.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy