- Reklama -magazín

Bydlení v řeckém stylu

Mohlo by Vás zajímat

Občas je třeba náš příbytek trochu upravit a oživit. Jedním z efektivních způsobů, jak toho docílit, je vdechnou svému domovu nový styl. Velmi příjemnou atmosféru, vůni léta a moře vytvoříte třeba díky řeckému stylu. Nevíte, čím se bydlení na řecký způsob vyznačuje? Prozradíme vám, co si pod tímto středomořským stylem bytového designu představit.

Specifika řeckého interiéru vás nadchnou

V každém interiéru s nádechem Středomoří nesmí chybět prvky z přírodních materiálů a v přírodních barvách. Pro řecký styl je typická bílá, písková, hnědá a blankytně modrá barva. Bydlení po řecku rozhodně není jednotvárné a nudné. Alespoň v některých místnostech se můžete setkat se zajímavými mozaikami, které jsou pro interiér oživující. Celkově na vás v řeckém domě budete zvláště v létě cítit velmi příjemně. Velký vliv na člověka má dominance modré barvy, což působí v letním parnu osvěžujícím dojmem. Nábytek volte lehký (nejlépe ze dřeva a proutí). K řeckému stylu se hodí francouzská okna, která působí vzdušně a navozují uvolněnou atmosféru.

Kouzelný řecký exteriér je příjemný a intimní

Středomořská zahrada působí trochu ležérně, zpravidla v ní bývá část rostlin v terakotových nádobách. Typickými rostlinami je třeba rozmarýn, levandule, tymián a šalvěj. Často nechybí ani růže, hortenzie, azalky, muškáty či pelargonie. Rovněž azalky a lobelky tu najdou uplatnění. Rovněž fíkovník, ibišky nebo oleandr. Součástí zahrady bývá terasa, která působí starověce a romanticky. Typickou dekorací bývají amfory, mozaiky a různé antické prvky. I terakotová dlažba zde má své místo. Celkově se jeví zahrada a terasa v řeckém stylu jako bezpečné až intimně působící místo. Rádi se zde budete setkávat s přáteli a rodinou, aniž by vám chybělo soukromí. Typickým prvkem jsou totiž zídky a živé ploty, které vás před zvědavostí sousedů a kolemjdoucích spolehlivě ochrání. Největší přednost řeckého stylu spočívá ve stinném a chladivém prostředí, což se v letních měsících rozhodně hodí.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy