home Bydlení Jakých chyb se dopouštíme při výběru matrace?

Jakých chyb se dopouštíme při výběru matrace?

Matrace se podílí na kvalitě našeho spánku. Pokud chce člověk klidně a spokojeně spát, musí mít k dispozici adekvátní matraci, která mu kvalitní spánek dopřeje. Je proto velice důležité nepodcenit výběr matrace. Když vejdete do obchodu s matracemi, bude vám nabídnuto opravdu velké množství matrací. Mezi nimi budou pružinové matrace, taštičkové matrace nebo třeba pěnové matrace. Jenže která matrace je pro vás ta pravá?

Při rozhodování a výběru matrace se dopouštíme mnoha chyb. Jakých chyb se dopouštíme nejčastěji? 

Nevybíráme si matraci dle polohy při spánku

Mnozí lidé se domnívají, že poloha při spánku nemá žádný vliv na výběr matrace, jenže to je omyl. Právě poloho při spaní rozhoduje o tom, jakou matraci si odnesete domů. Je velký rozdíl v tom, jestli spíte na boku, na břiše nebo na zádech. Pokud spíte třeba na zádech nebo na břiše, ideální je pro vás tvrdší matrace. Pokud patříte mezi lidi, kteří spí na boku, volte spíše měkčí matraci, do které se zaboří vaše ramena a bedra. 

Prý nehraje hmotnost roli

To je další domněnka, která je zcela nepravdivá. Hmotnost opravdu hraje roli při výběru matrace. Kdo má vyšší hmotnost, ten by měl zvolit spíše tvrdší matraci, to je obecné pravidlo, podle kterého byste se měli řídit. Vyšší hmotnost totiž tvrdší matraci zatíží, tudíž se nebude jevit jako tvrdá, ale spíše jako měkčí. Lidé s nižší hmotností by měli volit spíše měkčí matraci.

Stejně tak by měli měkčí matraci volit ti, kteří jsou vysocí. Jejich hmotnost se totiž rozloží na větší plochu, tudíž nedojde k takovému zatížení tvrdé matrace. 

Vybíráme jednu matraci pro dva lidi

Koupit si velkou matraci je sice praktické, ale na druhou stranu to není vůbec dobré řešení. Koupit jednu matraci pro dva partnery je jen další chyba, které se dopouštíme. Každý z partnerů spí v jiné poloze, každý je jinak těžký a jinak vysoký. 

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář