- Reklama -magazín

Jídelní stoly z masivu jako nadčasová sázka na jistotu

Mohlo by Vás zajímat

Když se zeptáte, co je pro koho zásadní částí či součástí domova, většinou se dozvíte, že buď kuchyň nebo jídelní stůl. Ano, asi to není nijak překvapivé. V kuchyni vaříme oblíbená jídla, abychom nakrmili své rodiny či pohostili blízké, bez ní by nám tak nějak chybělo to pravé srdce domova. Ale kam s jídlem usedáme, kde se s rodinou nejčastěji setkáváme a kde probíhají zásadní okamžiky v našich rodinných životech? Přesně tak, u jídelního stolu, kde zejména v posledních letech probíhají nejen setkání u jídla, ale nezřídka také práce z domova, dělání úkolů s dětmi a spousta dalších krásných věcí, na které budeme ještě dlouho vzpomínat. Jak ale takový vhodný a ideální jídelní stůl vybrat, aby zvládnul všechny naše nároky, a navíc nám dlouho vydržel a pěkně vypadal?

Masivní jídelní stůl jako jasná volba

Ačkoliv je v dnešní době trh přesycen nabídkou různých variant jídelních stolů, vám by k výběru mělo stačit skutečně málo. Stačí, když si zodpovíte (ale upřímně) několik jednoduchých otázek.

  • pro kolik osob má stůl sloužit (nezapomeňte i na návštěvy a rodinné sešlosti, tedy vždy myslete na variantu každodenní, ale i tu méně častou)
  • do jakého prostoru plánujete stůl umístit (na velikosti prostoru skutečně záleží, příliš velký stůl v malém prostoru omezí váš pohyb a nebude vypadat pěkně a příliš malý stůl pak zase bude naopak v interiéru vypadat ztraceně)
  • z jakého materiálu stůl zvolíte bude definovat jeho životnost (tedy odpovězte si, na jak dlouhou dobu si stůl pořizujete, z hlediska nadčasovosti a odolnosti je masivní jídelní stůl ideální volba)

Rozkládací stůl jako chytré řešení

Váháte s odpovědí na první otázku, protože sice v každodenním životě se vás u jídelního stolu schází méně, ale rádi uvítáte početnější společnost a chcete jí nabídnout dostatek místa u stolu? Pokud vám prostor neumožňuje velký jídelní stůl, kam by se vešla menší i větší společnost, bude pro vás ideálním řešením rozkládací stůl. Ve složené verzi nezabere mnoho místa a v rozložené naopak nabídne velkorysý prostor všem hostům.

Velikost stolu uzpůsobte velikosti a tvaru jídelny

Při výběru velikosti neváhejte v daném prostoru předem vyzkoušet, jaké místo vám váš budoucí stůl zabere. Vyznačte si na podlaze páskou a myslete i na prostor kolem určeném pro židle a pohyb při usedání a zvedání. Ideální prostor pro židle a manipulaci s nimi je 100 cm.

Materiál jako zásadní parametr

Pokud hledáte stůl, který vám vydrží dlouhé roky krásný a bude snadné jej udržovat v dobrém stavu, pak rozhodně doporučíme pro jídelní stůl masiv. Masivní dřevo lze snadno ošetřit, v případě nehody jej zbrousit a opět napustit ochranným nátěrem a i po mnoha letech bude v interiéru vypadat dobře. Stoly z masivu, stejně tak jako ostatní nábytek, jsou nadčasové, dřevo vždy bylo, je a bude trendy a do interiéru určitě patří, i když zbytek interiéru může mít prvky moderny. S tímto materiálem tedy rozhodně neuděláte chybu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy