- Reklama -magazín

Jídelní stůl pro 4 nebo 6 židlí?

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Přemýšlíte o novém kuchyňském stolu? Zvažujte, jak by měl být velký, aby si ho aktivně užila celá vaše rodina? Nemůžete se rozhodnout, který tvar je ideální? Mělo by se k němu vejít 4 nebo 6 židlí? Než se ponoříte do studia pravidel, které vám pomohou zodpovědět všechny vaše otázky, chtěli bychom na začátek podotknout, že kuchyňský stůl obvykle bývá středem celé rodiny; vedle konzumace jídla je i místem, kde se všichni členové denně schází, padají zde zásadní rozhodnutí a vedou se zde i nezávazné, milé každodenní hovory. U kuchyňského stolu se také lidé často setkávají s přáteli či vítají hosty. Je to místo, kde by všem mělo být dobře.

Pro jídelní stůl si vždy vyberte kvalitní materiál

Jídelní stůl je solitér, který by měl mít svoji „váhu“ a stát pevně na zemi, a to nejen symbolicky. Pro výrobu stolů se používá řada materiálů, pro nejkvalitnější však mořené bukové či dubové dřevo. Tyto stoly jsou prakticky nerozbitné a přetrvají celé generace. Když si budete pořizovat nový kuchyňský stůl, je také velmi důležité správně zvolit jeho velikost. Obecně platí, čím větší tím lepší. Bohužel velikost stolu jde ruku v ruce s velikostí kuchyně či jídelního koutu. Ideálním řešením je, když máte dostatek prostoru, aby byl stůl přístupný ze všech stran. V interiéru vypadá nejlépe kulatý stůl. Jen pozor, aby byl dostatečně velký, pro 3 – 4 osoby by měl mít alespoň 100 cm v průměru.

Kolik prostoru potřebujete u jídelního stolu?

Hranaté nebo oválné jídelní stoly nejsou tak náročné na prostor. I zde je však dobré respektovat jednoduché pravidlo, aby si všichni mohli ke stolu pohodlně přisednout, že potřebujete cca 75 – 100 cm od hrany stolu ke zdi či jinému nábytku, pro pohodlný přístup k židli. Ideální velikost samotného stolu se pak odvíjí od počtu lidí v domácnosti, kdy byste měli připočítat vždy 2 místa navíc. V praxi by tedy 4členná rodina měla mít alespoň šest míst u stolu, kdy každý člen má v ideálním případě pro sebe prostor 60 – 70 cm šířky a 30 cm hloubky stolu. Ne vždy, zvláště v menších prostorách, se podaří umístit stůl doprostřed místnosti. Pak je nejlepší usadit stůl pod okno, nejlépe kratší stranou, abyste na sebe dobře viděli.

Rozkládací stoly umí zázraky

Variabilní rozkládací stoly v případě „návštěvy“ umí nabídnout další užitnou plochu. Mohou být kulaté, oválné nebo i s klasickými kolmými hranami a díky své oblíbenosti je dnes najdete v nabídce celé řady kvalitních firem. Když jsme se porozhlédli po českém trhu, velmi nás zaujal rozkládací stůl SEBA od společnosti Jelínek. Má velmi čisté, jednoduché a funkční tvary a zajímavě designově řešené nohy z ohýbaného dřeva.

V nabídce společnosti Jelínek najdete i další pěkné kousky. Elegantní rozkládací stůl DAVID s oválnými kratšími stranami, které poskytují velmi dobrý přístup ke stolu, který oceníte, zvláště pak, jestli disponujete menším prostorem v domácnosti. Milovníci stolové klasiky si u „Jelínků“ jistě na první pohled oblíbí kulatý stůl AMOS. Firma Jelínek má ve své nabídce i další kvalitní jídelní stoly a židle či výhodné jídelní sety, kdy stůl a jídelní židle jsou naladěny do společného designu.

Kontaktujte firmu Jelínek a objevte kvality jídelních stolů, jež se stávají ozdobou každé moderní domácnosti.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy