- Reklama -magazín

Pohodlné spaní v dobře zvoleném povlečení

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Pracovní den je u konce, za námi se právě zaklaply vchodové dveře. Konečně doma, na místě, kde se cítíme nejlépe, kde můžeme být sami sebou, kam si zveme své nejbližší. Při zařizování svého hnízdečka myslíme mnohdy i na ně, záleží nám na tom, aby se tu hosté cítili příjemně. Ale je to tak všude? Co naše ložnice, která je před zvědavýma očima návštěv skryta? Věnujeme i jejímu vybavení dostatečnou péči?

Ložnice, naše království

Velké množství lidí nepovažuje zařízení ložnice za důležité. Reprezentativní vybavení této místnosti má nižší prioritu, mnohdy zde nenajdeme nic než postel a skříň. I přesto by se však ložnice neměla zanedbávat. Jak již bylo řečeno, právě tento pokoj je často jediný, který patří jen nám, případně ještě partnerovi. I kdybychom sem skutečně chodili pouze přespat, tak tady strávíme i část bdělého stavu, a je tedy důležité, abychom se zde cítili příjemně, jako v každé jiné části bytu. Že tu není co vymýšlet? Nesmysl, každé ložnici bez pochyby vévodí povlečení.

Správné povlečení

Velkou část života prospíme, a je na nás, aby spánek byl uspokojivý. Důležitost kvalitní matrace a roštů je známá, nicméně i to, čím se přikrýváme, je pro dobrý spánek směrodatné, nemluvě jen o dekách a peřinách, ale i povlečení, do kterého jsou navlečeny. Mezi nejznámější patří bavlněné povlečení, které je oblíbené především pro výbornou savost a hřejivost, ale také prodyšnost. Vybrat si můžeme i vyšší gramáž, díky čemuž bude jeho dotek na kůži ještě příjemnější. Neméně oblíbené je pak krepové povlečení, které má oproti bavlněnému jednu nespornou výhodu: není třeba jej žehlit. Vyráběno je ze 100 % bavlny, její vlastnosti jsou tedy k nalezení i zde. Na zimu jsou vhodná flanelová povlečení, která jsou vysoce hřejivá, v létě naopak můžeme pro ochlazení zvolit saténové povlečení. Pokud podporujeme českou výrobu, oceníme české povlečení, jakého je na trhu čím dál více.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy