- Reklama -magazín

Když budete o svůj vůz dobře pečovat, vydrží vám věky

Mohlo by Vás zajímat

Pokud máte svůj vlastní automobil, jistě si jednou za čas dáte práci s tím se o něj pořádně postarat a dát ho do pořádku. Protože i když jezdíte opatrně a svůj vůz šetříte, je potřeba provádět pravidelnou údržbu, aby byl na vůz spoleh, předešli jste případným defektům a nemuseli jste nikdy využít služeb odtahové služby. Na co byste při údržbě svého vozu neměli zapomenout?

Kontrolujte hladinu všech kapalin

Jednou za čas byste měli zkontrolovat hladinu všech potřebných kapalin v autě, aby se vám nestalo, že na celodenním výletě zadřete motor kvůli nedostatku oleje. Hlídejte si tedy hladinu oleje, chladicí kapaliny i brzdové kapaliny. U dvou posledně jmenovaných kapalin zároveň kontrolujte jejich stáří, protože časem podléhají změnám, které snižují jejich účinnost.

Vyčistěte, co se dá

Hlavně v době chřipkové sezóny i stále probíhající koronavirové krize nezapomeňte na čištění klimatizace v autě. Čištění klimatizace má díky použití ozónu vysoce dezinfekční účinky. V klimatizaci se usazují viry a bakterie, které se jejím používáním dostávají zpět do prostoru vozu a mohou ohrozit vaše zdraví. Také si hlídejte čistotu vzduchového filtru u motoru. Pokud ho již nestačí pouze vyklepat, raději pořiďte nový. Jeho zakoupení není, kdo ví jak drahé a váš motor vám za to poděkuje, vaše plíce koneckonců také.

Pozor, na brzdy

Brzdy jsou snad nejdůležitější součástí vozu. Pokud nefungují správně, je zaděláno na ohromné neštěstí. Proto pravidelně kontrolujte stav brzdicích kotoučů a destiček a v případě nutnosti je včas vyměňte tak, abyste se na brzdy svého vozu mohli vždy spolehnout.

Když se o svůj vůz budete dobře starat, vydrží vám sloužit roky, ne-li desetiletí. A pokud už vám váš dobře udržovaný starší vůz nevyhovuje a raději byste ho vyměnili za modernější a výkonnější mode, díky dobrému stavu vozidla budete moci využít výkup aut a ušetřit tak peníze na pořízení nového vozu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy