- Reklama -magazín

Klimatizace v zimě

Mohlo by Vás zajímat

Klimatizace jsou stále více v českých domácnostech oblíbené a své uplatnění nacházejí nejen v horkých letních dnech, ale také jako topení při chladných podzimních a jarních ránech a večerech. Mimo to chlazení nebo oteplování nejsou jedinými funkcemi, které moderní klimatizace nabízejí. Proč topit klimatizací a jaké jsou další funkce, to se dočtete v našem článku.

 

Chytré klimatizace

Chytrá klimatizace rozhodně nemusí v chladnějších měsících zahálet, ale může pracovat na plné obrátky. Moderní technologie v této oblasti umožňují využívat klimatizaci v létě, samozřejmě, ale také od podzimu do jara. V těchto měsících, kdy se teploty pohybují, zvlášť ráno a večer, nad nebo po nulou, můžete rychle a levně klimatizací prohřát své domovy.

Chytré klimatizace umožňují nastavit přesný čas přitopení, teplo pak naběhne okamžitě bez zdlouhavého rozehřívání. Navíc se teplo dostane pouze do místností, kam chcete a netopí se zbytečně tam, kde to není potřeba.

 

4 důvody, proč topit klimatizací

  • rychlé teplo
  • eliminace pachů
  • nižší náklady za přitápění
  • zbavení vzduchu škodlivých látek – prachu, alergenů, roztočů

 

Klimatizace místo přímotopu

Moderní klimatizace jsou vybavené výkonným tepelným čerpadlem, které při příkonu 400W dokáže vyprodukovat až 3 kW tepla. Klimatizace dokáží topit až do -15 stupňů venkovní teploty, ale ideální teplota je do – 5 stupňů.

Kdy už jsme u toho výkonu, je potřeba při výběru sledovat jeho hodnoty, díky tomu poznáte, jak velkou místnost je klimatizace schopná zvládnout. Při výběru si také zjistěte za jakých podmínek byl výkon zjišťován.

Klimatizace jsou skvělou alternativou k všem druhům topení. Místnost dokáží vytopit do 15 minut a to pouze za zlomek nákladů, které jsou potřeba k vytopení celého rodinného domu plynovým kotlem.

Myslete na přírodu

Klimatizace, které fungují na principu tepelného čerpadla jsou ekologickým řešením v oblasti vytápění. O topení se stará tepelné čerpadlo, které funguje tak, že proměňuje venkovní a vnitřní teploty. Díky tomu se šetří životní prostředí i peníze za energie.

 

Jedno tlačítko a je teplo

Chytré klimatizace mají chytrá tlačítka. Takovým jsou “too warm” nebo “too cold”.Jedním stisknutím tlačítka si klimatizace přebere, že je vám moc teplo nebo zima a podle toho teplotu sníží nebo zvýší.

 

Co ještě při výběru sledovat?

Ideální je volit klimatizace v energetické třídě A+++ nebo A++. Díky tomu dojde k maximálním úsporám. Takové klimatizace jsou sice dražší, ale tato investice ve velmi rychle vrátí na ušetřených nákladech za energie.

Zapomenout nesmíte také na hlučnost klimatizace. Vždy vybírejte co nejtišší klimatizace. Hluk, který může klimatizace vydávat je mnohdy otravnější než vysoké teploty nebo zima v místnosti.

 

Co vám ještě klimatizace nabídne?

Moderní chytré klimatizace nabízejí celou řadu dalších funkcí. Mezi nejvyhledávanější patří klimatizace, které umí větrat, filtrovat vzduch, ionizovat vzduch nebo vzduch zvlhčovat či odvlhčovat. Chytrými funkcemi je také zbavování pachů a parfémování.

 

Kontrola je důležitá

Aby vám klimatizace sloužila po celý rok je potřeba myslet na pravidelný servis klimatizace. Ideální je ji před a po každé hlavní sezóně nechat zkontrolovat odborníkem. Běžnou péči a kontrolu pak zvládne každý podle návodu a doporučených tipů a rad.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy