home Bydlení, Stavba Kouzlo modulárních staveb

Kouzlo modulárních staveb

Obytné kontejnery a modulární stavby jdou spolu ruku v ruce. V dnešním světě, kdy se všechno zrychluje a vše je potřeba hned, není překvapivé, že se právě modulární stavby dožívají svého rozmachu. Jsou praktické, rychlé a přitom jejich řešení nijak nesnižuje komfort využití budovy.

Výhody modulárních staveb

Největší výhodou modulárních staveb je, že jsou velmi rychlé na výstavbu. Můžete tak mít dům hotový již za několik hodin, komplikovanější stavby v průběhu několika málo dní. Po sestavení jsou modulární stavby ihned vhodné k zabydlení a plnění svých dalších funkcí. S jejich snadnou instalací souvisí i jednoduché rozkládání, pokud byste někdy stavbu potřebovali z jakéhokoliv důvodu přemístit. Jednotlivé kontejnery a moduly se dají různě kombinovat jako dětská stavebnice, díky čemuž nabízejí nekonečnou variabilitu seskládání a uzpůsobí se tak na míru přesně vašim požadavkům. Nenechte se však zmýlit prvním dojmem – modulární stavby jsou plnohodnotnými stavbami a již dávno nevypadají nevzhledně. Ba naopak, často oplývají moderním designem.

Pro rodinu i město

Modulární stavby mají všestranné využití. Z modulů se dá postavit například rodinný dům, ubytovnu, administrativní objekty nebo školku. Můžete je tak využít na dostavení školky, v období, kdy není místo pro nové děti, nebo na rychlou výstavbu domů pomocí obytných kontejnerů v oblasti postižené přírodní katastrofou. Pro specializovaná zařízení existují i přizpůsobené moduly na sanitární nebo technologické objekty. Veškerá výroba obytných kontejnerů je přizpůsobena výsledné stavbě – všechny kontejnery jsou schválené hygienickou i legislativní normou týkající se toho kterého konkrétního typu objektu, pro jehož výstavbu je daný kontejner určen.

Obytný kontejner

Ačkoliv obytný kontejner nezní zrovna jako luxusní způsob bydlení, je velmi oblíbenou levnou možností, jak si postavit dům. Sestavení stavby z předpřipravených dílů výrazně snižuje stavební náklady. Pokud nemáte představu, jak byste si svůj dům takto chtěli sestavit, neváhejte se obrátit na pracovníky firem, které tyto možnosti nabízí. Jistě vám rádi ukáží sortiment svého zboží a pomohou vám vybrat nejlepší řešení, jak moduly nakombinovat, abyste s výsledným domem mohli být spokojeni.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář