- Reklama -magazín

Jak ušetřit místo v bytě

Mohlo by Vás zajímat

Po zakoupení nebo pronajmutí bytu stačí relativně málo, aby se z něj stal domov. Občas však může být komplikované najít dostatek úložného prostoru, kam všechny své věci umísti. Naštěstí však existuje několik triků, jak prostor v bytě ušetřit – vedle chytrého rozestavění nábytku si tak rovnou můžete nechat vyrobit nábytek na míru nebo použít vestavěné skříně.

Vestavěné skříně

Vestavěné skříně už nejsou žádnou velkou novinkou na trhu, a přesto stále skvěle slouží. Díky tomu, že si vestavěnou skříň můžete nechat navrhnout přesně podle svých představ, dosáhnete maximální efektivity využití prostoru. Sami si tak vyberete rozměry skříně i její vnitřní uspořádání. Díky vestavěné skříni na míru využijete prostor pokoje v celé výšce – klidně až po strop místnosti. Vzhled pohledové části skříně si můžete uzpůsobit tak, aby správně ladila se zbytkem interiéru. Na výběr máte hned několik materiálů, barevných dekorů i možností kování. Jistě tak dokážete vykouzlit skříň, která bude vedle praktičnosti plnit i funkci designového prvku.

Nábytek na míru

Do menších bytů a neobvykle stavěných prostor je vhodným řešením nechat si vyrobit nábytek na míru. Vyhnete se tak třeba problémům s tím, že se vám jistý model nábytku velmi líbí, ale jedná se bohužel o příliš široký stůl, kolem kterého by se vám pak nevešly všechny židle. Pokud máte malou ložnici nebo dětský pokoj, zvažte, zda si nenechat vyrobit postel seříznutého tvaru. Tato postel by pak byla v nohách o něco užší, což by vám v pokoji ušetřilo místo. Matraci sice budete muset novému tvaru postele také přizpůsobit, není to však nic neřešitelného a ušetřený prostor v místnosti za to rozhodně stojí. Nábytek na míru se nejčastěji vyrábí z dřevěného masivu, konkrétní druh stromu si můžete vybrat dle svých preferencí z bohaté nabídky. Největší výhodou nábytku na míru je vedle přizpůsobení se vašim prostorovým možnostem i vzhledovým preferencím to, že je zhotovován s péčí, kterou se mnohdy sériově vyráběnému nábytku nedostává. Vydrží vám tak v prvotřídním stavu několik desítek let a stále bude vypadat jako nový.

LivingHome on Facebook
Předchozí článek
Další článek

Nejnovější příběhy