- Reklama -magazín

Krb nebo krbová kamna?

Mohlo by Vás zajímat

Mnozí stojí před zásadní otázkou, když se rozhodují, zda vybrat krb či kamna. Často vědí jen to, že by rádi zažívali pěkná posezení při pohledu do plamenů ohně, a také jsou samozřejmě obeznámeni z výší finančních prostředků, které mohou do něčeho takového investovat. Nejsou-li ale peníze tím hlavním kritériem, pak bývá rozhodování ještě těžší.

Když záleží jen na penězích

Pokud máte omezený rozpočet a nechcete obejít bez krásných chvil strávených za zvuků praskajících plamenů, pak budou kamna jasnou volbou. Krbová kamna s dostatečně velkou prosklenou plochou a dobrými tepelnými vlastnostmi lze pořídit v rozmezí 8 až 20 tisíc zcela s přehledem. U kamen s tepelným výměníkem je potřeba počítat s vyšší cenou, ale v porovnání s krbem s takovou funkcí je to stále velký cenový rozdíl.

Krb si žádá místokrb-nebo-kamna-telo

Jakkoliv se to možná nezdá a na obrázcích či v jiných domech to tak možná nevypadá, krb potřebuje místo. Pokud se jej budete snažit vmáčknout do malého prostoru mezi dveře a klavír, nebude to dobré. Krb na takovém, ani jiném podobném, místě nevynikne a navíc nebude ani plnit svou funkci. Má-li být i funkční, nikoliv jen designovým doplňkem, k takovému účelu je pak lepší pořídit subtilní krb plynový.

Když krb nahradí kamna

Vše jste si poměřili, poradili se s odborníky a zjistili jste, že krb se do vašeho interiéru jednoduše nevejde? Nevěšte hlavu, i to může mít relativně elegantní řešení. Některá kamna mohou svým vzhledem krb velmi připomínat. Jsou to kamna závěsná, která se jednoduše zavěsí na zeď, ve které je komín, zadním vstupem se s komínem propojí a do interiéru tak ve skutečnosti vyčnívá jen relativně malá, často ze všech tří stran prosklená část kamen. Pod, nad, ani ze stran nic, jen spousta místa. U těchto kamen je třeba počítat s vyšší pořizovací cenou, kolem 50 tisíc, ale v porovnání s cenou za realizaci krbu a výsledným efektem je to velmi elegantní řešení.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy