- Reklama -magazín

Kvalitní ložní prádlo pro zdravý spánek

Mohlo by Vás zajímat

Spánek je pro naše tělo mimořádně důležitý. Když spíte, váš mozek ukládá zážitky daného dne a zpracovává všechny přijaté informace, zatímco celé tělo odpočívá a regeneruje se. Dlouhodobý nedostatek kvalitního spánku vede k fyzickým i psychickým zdravotním nepříjemnostem, podrážděnosti a problémům s pamětí. Průměrně spánkem člověk stráví přibližně třetinu svého života, je tedy jisté, že bychom si měli prostředí ložnice co nejvíce zútulnit, aby nám tam bylo příjemně. A právě s tím může pomoci vhodně vybraný bytový textil.

Kvalitní zatemnění

Velkoměsto nikdy nespí. Pokud v jednom z nich žijete, jistě jste toto úsloví prožili na vlastní kůži. Jakmile se začne stmívat, rozsvítí se pouliční osvětlení a zábava vesele pokračuje dál. Světelný smog však má za následek nejen zhoršené podmínky pro pozorování hvězd, ale také vysokou hladinu světla i uprostřed noci. Pro zdravý a kvalitní spánek ale naše tělo potřebuje tmu. Jen ve tmě se totiž v mozku začne tvořit hormon melatonin, který má na svědomí správnou regeneraci buněk a zkvalitňuje odpočinek. Abyste i v osvětlených oblastech dosáhli dostatečného šera v ložnici, nezapomínejte na kvalitní zastínění. Pouhé záclony vám nebudou stačit, neboť pouze rozptylují přímé sluneční světlo. Sáhněte proto tedy také po závěsech či roletách, které vám zajistí dostatečné zaclonění a světelný smog do vaší ložnice nepustí.

Spánek jako Šípková Růženka

Ke správné matraci je potřeba zvolit i vhodné ložní prádlo. Z dlouhodobého hlediska se vám vyplatí investovat do tenké deky na léto a tlustší na zimu. Nebudete se tak během teplých letních nocí budit horkem a v zimě se nebudete klepat chladem. Zároveň můžete aktuálnímu počasí přizpůsobit i prostěradlo a povlečení.  Ložní prádlo se vyrábí v mnoha velikostech i materiálech, je tedy jen na vás, jaké provedení si vyberete. Nebojte se experimentovat, abyste zjistili, který materiál je vám nejpříjemnější a kterému je lepší se pro příště vyhnout. Povlečení se prodává i v mnoha barevných variantách, které dokážou do vaší ložnice rázem vnést naprosto odlišnou atmosféru. Vyhněte se však příliš jasným a zářivým barvám. Ložnice by především měla být místem určeným k odpočinku a například rudé ložní prádlo by vás mohlo dráždit a znepříjemňovat vám usínání.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy