home Bydlení, Design, Interiér Kvalitní ložní prádlo pro zdravý spánek

Kvalitní ložní prádlo pro zdravý spánek

Spánek je pro naše tělo mimořádně důležitý. Když spíte, váš mozek ukládá zážitky daného dne a zpracovává všechny přijaté informace, zatímco celé tělo odpočívá a regeneruje se. Dlouhodobý nedostatek kvalitního spánku vede k fyzickým i psychickým zdravotním nepříjemnostem, podrážděnosti a problémům s pamětí. Průměrně spánkem člověk stráví přibližně třetinu svého života, je tedy jisté, že bychom si měli prostředí ložnice co nejvíce zútulnit, aby nám tam bylo příjemně. A právě s tím může pomoci vhodně vybraný bytový textil.

Kvalitní zatemnění

Velkoměsto nikdy nespí. Pokud v jednom z nich žijete, jistě jste toto úsloví prožili na vlastní kůži. Jakmile se začne stmívat, rozsvítí se pouliční osvětlení a zábava vesele pokračuje dál. Světelný smog však má za následek nejen zhoršené podmínky pro pozorování hvězd, ale také vysokou hladinu světla i uprostřed noci. Pro zdravý a kvalitní spánek ale naše tělo potřebuje tmu. Jen ve tmě se totiž v mozku začne tvořit hormon melatonin, který má na svědomí správnou regeneraci buněk a zkvalitňuje odpočinek. Abyste i v osvětlených oblastech dosáhli dostatečného šera v ložnici, nezapomínejte na kvalitní zastínění. Pouhé záclony vám nebudou stačit, neboť pouze rozptylují přímé sluneční světlo. Sáhněte proto tedy také po závěsech či roletách, které vám zajistí dostatečné zaclonění a světelný smog do vaší ložnice nepustí.

Spánek jako Šípková Růženka

Ke správné matraci je potřeba zvolit i vhodné ložní prádlo. Z dlouhodobého hlediska se vám vyplatí investovat do tenké deky na léto a tlustší na zimu. Nebudete se tak během teplých letních nocí budit horkem a v zimě se nebudete klepat chladem. Zároveň můžete aktuálnímu počasí přizpůsobit i prostěradlo a povlečení.  Ložní prádlo se vyrábí v mnoha velikostech i materiálech, je tedy jen na vás, jaké provedení si vyberete. Nebojte se experimentovat, abyste zjistili, který materiál je vám nejpříjemnější a kterému je lepší se pro příště vyhnout. Povlečení se prodává i v mnoha barevných variantách, které dokážou do vaší ložnice rázem vnést naprosto odlišnou atmosféru. Vyhněte se však příliš jasným a zářivým barvám. Ložnice by především měla být místem určeným k odpočinku a například rudé ložní prádlo by vás mohlo dráždit a znepříjemňovat vám usínání.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář