- Reklama -magazín

Vybíráme okna

Mohlo by Vás zajímat

Výběr oken není vždy zcela snadný. Hledět na estetiku, funkčnost a zároveň mít celou dobu na mysli finanční možnosti, které výběr nakonec také významně ovlivní. I když na plastová okna mnozí zanevřeli, stále se jedná o nejoblíbenější variantu. Volba často padne právě na ně z důvodu jejich finanční dostupnosti a funkčních vlastností. Ne pro všechny jsou ovšem právě plastová okna volbou číslo jedna, jaké jsou tedy další varianty?

Dřevo, plast či hliník?

Ano, přesně mezi těmito variantami se lidé rozhodují, když přijde na otázku oken. Dřevěná okna jsou bezesporu krásná a do některých druhu staveb jsou jasnou volbou, zejména to bývají dřevěné domy, sruby a podobné typy domů, kde by okna plastová či hliníková byla doslova jako pěst na oko a zcel a by mohla zničit celkový dojem. Nevýhodou těchto oken je asi zejména to, že bez údržby se zde určitě neobejdete. Funkční vlastnosti mají velmi dobré, ale bezúdržbová jednoduše nejsou a nemohou být. Kompromisem mohou být plastová okna v barvě dřeva či opatřená folií, esteticky pak mohou velmi dobře vypadat i ve dřevěných stavbách.

Hliníková okna jsou jednoznačně trendy, zejména ta velkoformátová, která často zabírají většinu stěny a krásně tak propojí interiér s exteriérem. Dlouhá životnost a další skvělé vlastnosti těchto oken bývá vykoupena vyšší pořizovací cenou, ale jistě stojí za to, uvádí odborník z firmy Plastová okna Frýdek-Místek.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy