home Bydlení, Design, Interiér Jak mít slunce pod kontrolou?

Jak mít slunce pod kontrolou?

Horké letní dny nám dávají pěkně zabrat. V domech i bytech stoupá často teplota nad únosnou míru, a zejména v noci pak může být horko skutečně nepříjemné. Jak doma docílit příjemné teploty i v parných dnech vám napoví dnešní článek.

Klimatizace není pro každého

Klimatizace je určitě jedním z řešení, ovšem ne každému musí vyhovovat. Někteří z nás ji nesnáší dobře, jiní se obávají zbytečně velkých nákladů na její provoz. Podíváme se tedy na další způsoby, jak si doma zajistit komfortní prostředí.

Slunce pod kontrolou

Pokud chcete účinně zabránit přehřívání místností, je třeba slunci, tedy spíše teplu, zabránit, aby se dostalo dovnitř. Ideálním řešením je venkovní zastínění. Na výběr je několik možností, záleží na tom, kolik chcete do zastínění investovat a také na tom, co přesně od něj očekáváte.

Varianty stínění

Můžete vybírat z klasických venkovních rolet, žaluzií či tzv. screenů. První varianta je výborným řešením v případě, že hledáte variantu, která zabrání teplému slunečnímu záření ohřívat váš interiér, ale zároveň chcete i zvýšit bezpečí svého domova. Nevýhodou těchto rolet je jen malá možnost regulace světla.

 

V tomto ohledu rozhodně vedou venkovní žaluzie. Ty lze snadno naklápět do správné polohy. Do místnosti tak i během dne může proudit dostatek světla, ale díky správnému sklonu se budou paprsky slunce odrážet od rolet nikoliv od oken a zahřívat je. Máte-li rádi tmu na spaní, tyto žaluzie ji dokáží velmi dobře zajistit.

 

Poslední možností jsou screeny, jedná se o rolety ze speciálního materiálu, které jsou pomocí vodících lanek připevněny z venkovní části oken. Hledáte-li řešení, kterým byste vyřešili i interiérové zastínění, pak tyto nejsou dobrou volbou. Stínění funguje vždy směrem do více světlé části. Přes den tedy odrazí sluneční paprsky a ty zůstanou bezpečně vně oken, ovšem večer, když rozsvítíte, bude zvenku dovnitř vidět. Tuto variantu je tedy vždy nutné kombinovat s interiérovým zastíněním. Stejně jako u první varianty klasických rolet.

Jak vybírat s ohledem na cenu

Cenové rozpětí jednotlivých variant je relativně široké, můžete tedy každou z variant pořídit v řádech kolem 10 tisíc korun, ale také 3x i více dráž. Vždy záleží na bližší specifikaci. Roli hraje nejen rozměr okna, ale také například varianta manuálního ovládání versus motorové apod.

 

 

 

 

_______________________________________________________

Venkovní žaluzie – s oblíbenou lamelou Z 90 od firmy mk-rolety.cz

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář